دولت اوکراین اواخر ماه گذشته اعلام کرد که کمک های ارزهای دیجیتال را می پذیرد زیرا با تهاجم روسیه در چندین جبهه مواجه است. بر اساس یک توییت منتشر شده توسط حساب رسمی توییتر اوکراین، این کشور درگیر ابتدا بیت کوین ($BTC)، اتریوم ($ETH) و $USDT را پذیرفت.

این توییت شامل آدرس‌هایی برای کسانی بود که به دنبال کمک مالی به تلاش‌های کشور برای مقاومت در برابر تهاجم روسیه، از جمله حمایت از غیرنظامیان و ارتش هستند. رابط جدید Uniswap فرآیند اهدا را با آسان‌کردن مبادله توکن‌ها با ETH و اهدای آن‌ها بدون تحمیل هزینه‌های تراکنش اضافی، ساده‌تر می‌کند.

در یک توییت بعدی، Uniswap آدرسی را که دولت اوکراین به اشتراک گذاشته است، توضیح داد که به نظر می‌رسد آدرسی برای یک صرافی متمرکز ارز دیجیتال است که «به نظر می‌رسد فقط USDT و ETH را می‌پذیرد». برای فعال کردن کمک‌های مالی در نشانه‌های دیگر، رابط Uniswap ایجاد شد.

همانطور که CryptoGlobe گزارش داد، کمک‌های ارز دیجیتال ارسال شده به دولت اوکراین و چندین سازمان غیردولتی با هدف حمایت از این کشور در بحبوحه جنگ جاری، در اوایل این هفته از مرز 30 میلیون دلار گذشت.

این کمک‌ها همچنین با کمک‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT) ارسال شده به کیف‌پول‌های اوکراین، و با تعهد صرافی ارزهای دیجیتال پیشرو Binance برای اهدای 10 میلیون دلاری «برای کمک به بحران انسانی در اوکراین» پشتیبانی شد.

وقتی اوکراین اعلام کرد که کمک‌های BTC، ETH و USDT را می‌پذیرد، بنیانگذار Polkadot ($DOT) Gavin Wood متعهد شد در صورت پذیرش ارز دیجیتال، 5 میلیون دلار کمک کند. اندکی بعد، حساب رسمی توییتر اوکراین یک آدرس DOT را به اشتراک گذاشت و مدت کوتاهی بعد تراکنشی از Wood به مبلغ 298367 DOT به ارزش بیش از 5.7 میلیون دلار انجام شد.

جامعه پولکادوت از آن زمان تاکنون اقدام به اهدای بیش از 210000 دلار ارز دیجیتال به اوکراین کرده است زیرا تلاش‌های این کشور برای تامین مالی جمعی در تلاش برای جلوگیری از تهاجم روسیه ادامه دارد. در حالی که دولت اوکراین اکثر دارایی‌های رمزنگاری شده را نمی‌پذیرد، شرکت فین‌تک Coingate مستقر در لیتوانی یک دروازه پرداخت ایجاد کرده است که به کاربران امکان می‌دهد سایر دارایی‌ها را به این کشور اهدا کنند.