افراد در محیط متمرکز امروزی بیشتر مستعد دستکاری داده ها، اطلاعات نادرست و کسب درآمد از داده های شخصی هستند. با پروتکل‌های بلاک چین مانند TRON، کاربران مالکیت کامل بر داده‌های خود و نقشی در مدیریت پلتفرم دارند و اینترنت غیرمتمرکز و عاری از مرزهای سرزمینی، سانسور جغرافیایی و سایر محدودیت‌ها ایجاد می‌کنند.

TRON مبتنی بر بلاک چین یک پلتفرم به اشتراک گذاری فایل است که همچنین به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا با استفاده از بلاک چین TRON برنامه های غیرمتمرکز مستقل بسازند. جاستین سان، یک کارآفرین معروف نرم افزاری، این پلتفرم را در سپتامبر 2017 تأسیس کرد.

TRON می‌خواهد فناوری بلاک چین را با ساده‌سازی آن برای عموم مردم قابل دسترس‌تر کند. هدف TRON از طریق ابزارها، پلتفرم‌ها و پروتکل‌های بدون مجوز خود، دموکراتیک کردن و غیرمتمرکز کردن بخش توزیع محتوا و سرگرمی است. این با قراردادهای هوشمند سازگار است و می تواند برای ایجاد Dapp برای هر هدفی، از جمله بازی، DEX و غیره استفاده شود. TRON یکی از سریع ترین زنجیره های عمومی در حال رشد با بیش از 67 میلیون حساب و 2.6 میلیارد تراکنش است.

TRON DAO اخیراً توییت کرد که 1 میلیون دلار TRX برای TRONICS توزیع خواهد شد که TRX دلار را در OKCoinJapan معامله می کند.

TRON قول داده است که بتواند 2000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. همانطور که رشد می کند، ساختار شبکه آن پایدارتر می شود و ارزش ذاتی و درجه عدم تمرکز آن افزایش می یابد، همه این عوامل به افزایش مقیاس پذیری و قابلیت اطمینان آن کمک می کنند.

TRON از TVM خود (TRON Virtual Machine) برای اجرای قراردادهای هوشمند در یک رابط غیرمتمرکز استفاده می کند. با توجه به CoinMarketCap، قیمت TRON امروز 0.062462 دلار آمریکا با حجم معاملات 24 ساعته 1,051,860,335 دلار است. TRON در 24 ساعت گذشته 0.79٪ افزایش یافته است.