کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در سال جاری در تعقیب شرکت های رمزنگاری بی وقفه بوده است و آخرین اهداف آن شرکت های وابسته به صرافی بایننس ایالات متحده هستند.

به نظر می رسد تنظیم کننده مالی در مسیر جنگ در رابطه با دارایی های دیجیتال قرار دارد و تحقیقات دو شرکت تجاری وابسته به شعبه آمریکایی بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان را آغاز کرده است.

به گزارش وال استریت ژورنال، به نقل از افراد مطلع، SEC در حال تحقیق در مورد Sigma Chain AG و Merit Peak Ltd.، سازندگان بازار در صرافی Binance.US بوده است.

 

گزارش 15 فوریه اضافه کرد که تنظیم کننده نگران این است که چگونه بایننس ارتباطات خود را با این دو شرکت تجاری فاش کرد. صرافی اعلام می کند که سازندگان بازار ممکن است روی پلتفرم خود معامله کنند، اما مشخص نمی کند که کدام یک.

این گزارش اضافه کرد که اسناد شرکتی مربوط به سال 2019، این دو شرکت را با مدیر عامل بایننس Changpeng Zhao (CZ) مرتبط می کند که هر دو آنها را از اواخر سال گذشته کنترل می کرد.

سخنگوی بایننس، استفان میلتون، گفت که به عنوان یک شرکت خصوصی، نیازی به افشای جزئیات سرمایه گذار یا ساختار شرکتی خود قبل از افزودن ندارد، “اما، این اطلاعات در صورت درخواست با تنظیم کننده ها به اشتراک گذاشته می شود.”

SEC باید بر روی برخی از دارایی هایی که صرافی کاملاً تنظیم شده Binance.US ارائه شده است، به منظور اجرای قانون، صلاحیت داشته باشد. رگولاتور بارها و بارها بسیاری از ارزهای دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار برچسب گذاری کرده است، اگرچه یک چارچوب رسمی که آنها را به عنوان چنین اعلام می کند هنوز منتشر نشده است که منجر به سردرگمی و ادراک نادرست بیشتر در صنعت می شود.

در اواخر سال 2020، کمیسیون بورس و اوراق بهادار Binance.US را احضار کرد و خواستار جزئیاتی در مورد اینکه چه کسی آن را کنترل می‌کرد، چگونه کسب درآمد کرد، چه اطلاعاتی به مشتریان ارائه می‌کرد و چگونه به صرافی جهانی بایننس که تحت صلاحیت رگولاتوری نیست، متصل شد.

مسیر جنگ رمزنگاری SEC

تنظیم کننده مالی ایالات متحده با پلتفرم های وام های مالی غیرمتمرکز است. اقدامات اجرایی علیه تقریباً 100 شرکت رمزنگاری، عمدتاً به نام حمایت از سرمایه گذاران انجام داده است.

جدیدترین مورد پرطرفدار جریمه 100 میلیون دلاری از پلتفرم وام دهی DeFi BlockFi بود. SEC این پلتفرم را به ارائه اوراق بهادار ثبت نشده متهم کرد و ناظران صنعت نگران هستند که این اقدام می تواند به محصولات وام دهی DeFi برای معامله گران خرده فروشی پایان دهد.

SEC همچنین ممکن است به دنبال پلتفرم Wonderland DeFi درگیری‌شده به دنبال اختلاس اخیر که شامل کنترل‌کنندگان خزانه‌داری و ارزش کنترل‌شده پروتکل (PCV) می‌شود، برود. کارشناسان صنعت هشدار داده‌اند که این بهانه‌ای عالی را به سیاست‌گذاران می‌دهد تا با محدودیت‌ها و مقررات سخت‌گیرانه روی DeFi پایین بیاورند.