Salesforceخدماتی را به هنرمندان برای ایجاد محتوا و سپس انتشار آن در بازار NFT مانند OpenSea ارائه خواهد کرد.

Salesforce، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‌افزار مبتنی بر ابر، بنا به گفته منبعی که در رویداد آغاز فروش آنلاین شرکت شرکت کرده بود، قصد دارد یک سرویس ابری NFT بسازد. ارجاعاتی به کار پپسی با NFT صورت گرفت که بیشتر علاقه این شرکت به ورود به دنیای NFT را برجسته کرد. NFTها یا توکن‌های غیرقابل تعویض، دارایی‌های دیجیتال منحصربه‌فردی هستند که در بلاک چین ذخیره می‌شوند. Salesforce قصد دارد فناوری بلاک چین را با نرم افزارهای سازمانی ادغام کند و محصولی منحصر به فرد برای معاملات NFT به مشتریان ارائه دهد.

Salesforce NFT Cloud Service

Salesforce که به‌خاطر خدمات مبتنی بر ابر خود شناخته می‌شود، خدماتی را به هنرمندان برای ایجاد محتوا و بعداً انتشار آن در بازار NFT مانند OpenSea ارائه می‌کند. علاوه بر این، ممکن است برنامه‌هایی برای جذب این ابزار در سیستم خود وجود داشته باشد و بدین ترتیب نیاز به داشتن رسانه‌ای مانند OpenSea برطرف شود. با محبوبیت فزاینده NFT ها و تجربیات خود بنیوف در استراتژی های مرتبط با NFT مجله تایم در قالب TIMEPieces، مجموعه دیجیتالی برای دسترسی به محتوای مجله و سایر رویدادها، برنامه های NFT Salesforce غیر واقعی به نظر نمی رسند.

علاوه بر این، مدیران در گذشته به علاقه شرکت به NFT اشاره کرده بودند. به عنوان مثال، متیو سویزی، مدیر استراتژی بازار در Salesforce، در یک پست وبلاگی به نحوه استفاده برندها از NFT در سال آینده اشاره کرد. او همچنین برندگان و بازندگان مرتبط با NFT را در سال 2022 پیش بینی کرد. بنابراین زمینه برای شروع کار فراهم است و به زودی Salesforce یک سرویس ابری NFT خواهد داشت که با سایر ارائه دهندگان خدمات NFT رقابت می کند.

محبوبیت NFT از سال 2021 بسیار زیاد شده است. این دارایی های دیجیتالی که نشان دهنده مالکیت منحصر به فرد یک اثر هنری یا آیتم مبتنی بر بازی است، به آرامی وارد جریان اصلی می شوند. طبق گزارش بلومبرگ، بازار NFT در سال گذشته بیش از 40 میلیارد دلار تراکنش داشته است و پیش‌بینی می‌شود تا سال 2026 به رشد ترکیبی سالانه 185 درصدی دست یابد. و NFT ها نه تنها به نفع شرکت ها و هنرمندان هستند، بلکه حتی به بازارهای مبتنی بر NFT مانند OpenSea نیز می رسند. چند سال پیش در سال 20217 به وجود آمد و در حال حاضر ارزش کلی آن 13.3 دلار است.

Salesforce که در سال 1999 توسط Marc Benioff، یکی از مدیران سابق اوراکل تأسیس شد، یک شرکت نرم‌افزار مبتنی بر ابر مستقر در کالیفرنیا است که خدمات مرتبط با مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و برنامه‌های کاربردی سازمانی را که برای اتوماسیون بازاریابی، توسعه برنامه‌ها، خدمات مشتری توسعه یافته‌اند، ارائه می‌کند. و تجزیه و تحلیل آنها شرکت ها و مشتریان را با متحد کردن تیم ها با پلتفرم CRM یکپارچه خود یعنی Customer 360 گرد هم می آورند. تقریباً 150000 شرکت را به عنوان بخشی از مجموعه خود دارد. از بزرگ‌هایی مثل Godrej و CEAT گرفته تا کوچک‌ترهایی مثل زعفران بچه.

با پروژه ای مانند سرویس ابری NFT، Salesforce به زودی به دنیای رمزنگاری می پیوندد و از این طریق از مزایای این اکوسیستم بسیار فرار نیز بهره می برد.