در پستی که در subreddit بیت‌کوین منتشر شد، OD «نامه‌ای نوشت و همچنین کلیدهای خصوصی را به ارزش ۱۰۰ دلار در بیت‌کوین قرار داد». در ارتباط خصوصی با Cointelegraph، آنها فاش کردند که “0.003 BTC را در یک آدرس جدید قرار داده اند، کلید خصوصی و عمومی را همراه با نامه در پاکت قرار داده اند و ما اینجا هستیم.”

این آزمایش مادام‌العمر از رویدادهای اخیری که توسط کتابخانه عمومی در شهر OD الهام گرفته شده است – که به درخواست OD مخفی باقی می‌ماند. آنها به کوین تلگراف گفتند که در نقل قول خود:

رویدادی وجود داشت که می‌توانستید چیزی مانند نامه، شعر یا دفتر خاطرات بنویسید که برای 100 سال ذخیره می‌شود. اگر مقداری اطلاعات شخصی روی پاکت بنویسید، سعی می‌کنند اقوام زنده پیدا کنند تا به آنها بدهند.»

OD تصمیم گرفت «چیزی خاص» را در کپسول زمان قرار دهد، یعنی جزئیات کلید عمومی و خصوصی را به 0.003 BTC، تقریباً 100 دلار با نرخ امروزی. آنها به کوین تلگراف گفتند: «در این مورد به خانواده‌ام خواهم گفت»، با این حال، OD همچنین به شوخی می‌گوید که ممکن است «سرانجام این موضوع را فراموش کنند، چه کسی می‌داند در دهه‌های آینده چه اتفاقی خواهد افتاد».

جامعه ردیت سریعاً متذکر شد که اگرچه 0.003 بیت کوین ممکن است در سال 2022 مبلغی ناچیز باشد، اما می‌توان آن را یک مقدار متحرک بازار در صد سال در نظر گرفت:

OD سریع به شوخی گفت که در دنیای امروز، کمی شبیه یافتن «مبلغ هک بیت‌فینکس» در یک نامه است. وزارت دادگستری اخیراً 3.6 میلیارد دلار را به عنوان بخشی از خرابکاری مرتبط با صرافی ارز دیجیتال Bitfinex ضبط کرده است.

مطالب مرتبط: Reddit در حال آزمایش عکس های پروفایل NFT است، اما “هیچ تصمیمی گرفته نشده است”

با توجه به اینکه این نامه تا سال 2022 باز نخواهد شد، یکی از Redditor، “fontinuos” اظهار داشت که “غم انگیز است که فکر کنیم تک تک ما مرده ایم و نتیجه را نخواهیم دید.” OD موافق است که در حالی که این یک آزمایش سرگرم کننده است، در نهایت نتیجه “یک احساس تلخ” است.

با این حال، ارزش میم قوی است، و فرزندان OD ممکن است از ثروت لذت ببرند. OD با Cointelegraph امضا کرد و گفت: “در سال 2122 می بینمت، دست های الماس نهایی :)”