توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در سال 2021 به جریان اصلی راه یافتند، تا حدی به لطف تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌های تاسیس شده که روند رو به رشدی را اتخاذ کردند.

جالب اینجاست که Nio (NYSE: NIO)، یک تولیدکننده خودروهای الکتریکی چینی، با دادن NFT به کارگران خود، رقیب تسلا (NASDAQ: TSLA) را در حوزه ارزهای دیجیتال دنبال کرده است. 

بر اساس گزارش cnEVPost با استناد به اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط Ma Lin، مدیر ارشد ارتباطات شرکتی Nio، این شرکت رویکردهای جدیدی را برای حفظ روابط با مالکان خودروهای خود تجربه کرده است، و به نظر می رسد با مدیریت داخلی نیروی کار خود نیز همین کار را انجام دهد. . 

به طور معمول، شرکت خودروهای برقی هر سال سنجاق‌هایی را به کارگران خود برای بزرگداشت رشد خود ارائه می‌کند، اما امسال سنجاق‌های دیجیتال NFT را توزیع کرده است.

به طور خاص، موضوع سنجاق سینه امسال “سلام نروژ” است که توسط طراح جواهرات معروف توماس V و با الهام از شفق شمالی طراحی شده است. 

شایان ذکر است که این اعلامیه پس از آن منتشر شد که این شرکت تنها چند هفته پیش اعلام کرد که در ارزهای رمزنگاری شده “دخیل نیست”. اکنون، این شرکت NFT های فقط برای کارمندان را راه اندازی کرده است که نسخه های فیزیکی و دیجیتالی آن را از طریق قرعه کشی توزیع می کند.

انتشار NFT به طرز جالبی در زمانی است که چین تجارت ارزهای دیجیتال و NFT را ممنوع کرده است.

قابل ذکر است که Nio راه رقیب تسلا را دنبال می کند که سال گذشته با خرید بیت کوین و پذیرش بعدی Dogecoin برای خرید کالا در فروشگاه آنلاین خود وارد دنیای ارزهای دیجیتال شد.