حتی در شرایطی که بازار کریپتو آسیب می‌بیند، NFTها یا توکن‌های غیرقابل تعویض همچنان به میزان قابل توجهی درآمد دارند. OpenSea، برترین بازار NFT، هفته گذشته با 3.5 میلیارد دلار فروش در ژانویه تا کنون – فقط در نیمه ماه – رکورد یک ماهه خود را شکست.

و به ویژه یک مجموعه اولیه NFT در 30 روز گذشته احیا شده است: NBA Top Shot، “لحظه های” مجوز NBA در بلاک چین Flow از Dapper Labs.

در دنیای NFT، مجموعه‌های PFP (تصویر نمایه) مانند Bored Apes، Meebits، و World of Women بیشتر تبلیغات و سرفصل‌ها را درو می‌کنند. اما NBA Top Shot به‌عنوان سریالی که جریان اصلی جنون NFT را در مارس سال گذشته آغاز کرد، به‌طور گسترده دیده شد. سپس بازار NFT در ژوئن گذشته کاهش یافت، و زمانی که NFT ها در ماه اوت پس از اعلام مرگ(مرگ خاموش) دوباره افزایش یافتند، Top Shot درخشش خود را از دست داده بود. بسیاری از افراد عمیق در جامعه NFT، Top Shot را به عنوان “NFT lite” می دیدند، زیرا به طور خاص با هدف جذب هنجارها و مجاز به خرید با دلار بود.

اکنون به نظر می رسد که در حال بازگشت است، و ممکن است کوین دورانت، ستاره NBA از آن تشکر کند.

فروش بازار ثانویه مجموعه در 30 روز گذشته بر اساس داده‌های CryptoSlam با 53.8 میلیون دلار فروش 72 درصد افزایش یافته است.

این هفته، NBA Top Shot یک کمپین تبلیغاتی تلویزیونی و رسانه‌های اجتماعی جدید با حضور دورانت راه‌اندازی کرد و به خریداران بسته‌های Top Shot برای اولین بار یک «لحظه رایگان NFT» دورانت را هدیه می‌دهد. برای دورانت، این آخرین مورد او در یک رشته تبلیغات رمزنگاری است: او همچنین به عنوان سفیر Coinbase که قبلاً در آن سرمایه گذاری کرده بود، قرارداد امضا کرد – و Coinbase در ماه اکتبر تبدیل به صرافی رسمی ارزهای دیجیتال NBA شد.

در همین حال، Dapper Labs، شرکت پشت مجموعه NFT، فراتر از بسکتبال منشعب شده است.

این آخر هفته، Dapper مجموعه‌های کلکسیونی Ultimate Fighting Championship (UFC) Strike NFT را راه‌اندازی می‌کند که بر روی بلاک چین Flow خود داپر ساخته شده و حول فیلم‌های ویدئویی رویدادهای UFC، مشابه NBA Top Shot، می‌چرخد.

Dapper Labs همچنین در ماه سپتامبر نسخه NFL مورد انتظار خود را با نام NFL All Day اعلام کرد که در پایان این فصل NFL منتشر می شود. باید دید که آیا NFT های هایلایت کلیپ ها به همان اندازه که بین طرفداران NBA محبوبیت داشتند، در بین طرفداران NFL محبوب خواهند بود یا خیر، اما واضح است که لیگ های ورزشی بیشتری احتمالاً در خانه Dapper را می زنند تا نسخه خود را اجرا کنند.