هنگامی که Nintendo 64 در ابتدا در ایالات متحده در سال 1996 منتشر شد، در سه ماهه اول آن 1.6 میلیون واحد (هر کدام به ارزش 200 دلار) فروخت. نزدیکترین رقیب آن برای فصل کریسمس یک عروسک 30 دلاری Tickle Me Elmo بود که در همان دوره زمانی حدود یک میلیون واحد فروخت. هنگامی که نینتندو سوییچ 300 دلاری، بیش از 20 سال بعد، 1.5 میلیون دستگاه در اولین هفته خود فروخت، رقابت بسیار بیشتری وجود داشت، و نه تنها برای فصل تعطیلات.

ترکیبی از بازی و NFT

 اگرچه Fortnite اولین بازی‌ای نبود که از ریزتراکنش‌ها استفاده می‌کرد، اما یکی از اولین نمونه‌های اصلی یک بازی زنده بود که فقط به فروش درون بازی بستگی داشت. این در زمانی اتفاق افتاد که اصطلاح «خرد تراکنش‌ها» چشم‌اندازهایی از اقتصادهای لوت‌باکس سمی و خریدهای مبتنی بر شانس را به ذهن متبادر کرد که شاهد تبدیل بازی‌ها به اکوسیستم‌های «پرداخت به برد» بودند، و زمانی که مشتریان ناراضی‌تر از ناشران بازی بودند.

نینتندو نمونه بسیار غیرمعمولی از یک شرکت بزرگ بازی است که در تراکنش‌های کوچک زیاده روی نکرده است. Fortnite هر سال تقریباً 5 میلیارد دلار درآمد Epic Games دارد و با چنین ارقامی، می‌توانید انتظار داشته باشید که اکثر شرکت‌های بازی حداقل به دنبال مدل رایگان بازی هستند.

با این حال، تغییر نگرش مصرف کننده در مورد معاملات خرد از بیزاری به پذیرش فرآیندی طولانی و پرزحمت بوده است.

Fortnite اسکریپت را تغییر داد و ریزتراکنش‌ها را به عنوان فرصتی برای متمایز کردن خود در بازی و در عین حال حمایت از تولیدکنندگان تبلیغ کرد. آنها هیچ تاثیری بر گیم پلی نداشتند، و از تسلط آنهایی که جیب های بزرگتر داشتند جلوگیری می کردند، و برای کسانی که پول و تحسین داشتند، راهی ایده آل برای بیان آن بودند – نوعی انسان دوستی با غرور.

فروش NFT در حال رشد است

بر اساس DappRadar، NFT های مرتبط با بازی در سال گذشته حدود 5 میلیارد دلار درآمد داشته اند و حدود یک پنجم کل فروش NFT در سال 2021 را تشکیل می دهند. در 7 دسامبر، Ubisoft یک پروژه NFT را اعلام کرد.

اقدامی که باعث عدم تایید 96 درصد در ویدیوی معرفی یوتیوب شد – و دو هفته بعد، ظاهرا تنها 15 NFT به ارزش کمتر از 1800 دلار فروخته بود.

همانطور که یوسوکه ماتسودا، مدیرعامل Square Enix اخیراً اشاره کرده است، همه بازی‌های ویدیویی را به خاطر سرگرمی انجام نمی‌دهند. برخی از مردم می‌خواهند در بازی‌هایی که انجام می‌دهند سهیم باشند، و بازی‌های سنتی در حال حاضر فاقد مکانیسم‌های تشویقی برای این مشتریان هستند.

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) قرار بود در محیط‌های بازی ظاهر شوند. از پیاده‌سازی‌های اولیه مانند CryptoKitties تا امروز Axie Infinity، به نظر می‌رسد توکن‌های دیجیتالی در نظر گرفته شده با بازی‌ها جفت شوند.

جای تعجب نیست که برخی از بزرگ‌ترین نام‌ها در تجارت بازی‌های ویدیویی از NFT استفاده می‌کنند. بازی هرگز به این اندازه محبوب نبوده است و از یک پایگاه مشتری کوچک به شکل‌گیری گرایش‌های فرهنگ پاپ در سراسر جهان پیشرفت کرده است.

بدون شک بازار به اندازه کافی بزرگ برای توجیه این تلاش وجود دارد، اما به نظر می رسد که NFT های بازی در پیکربندی فعلی خود بیشتر بر جذب قماربازان کازینو متمرکز هستند تا بازیکنان عادی. NFT ها بدون شک راه خود را به سمت بازی های محبوب باز می کنند – فقط باید تعیین کرد که چه کسی می تواند تعادل مناسب بین مالی بازی و گیمیفیکیشن مالی برقرار کند.