آخرین خرید توسط شرکت Fortune500  کل دارایی بیت کوین آنها را به 124,391 رساند که با قیمت متوسط 30,159 دلار برای هر بیت کوین خریداری شده است. MicroStrategy در مجموع 3.75 میلیارد دلار در BTC سرمایه گذاری کرده است و در حال حاضر سود دارد. این شرکت خرید BTC را در آگوست 2020 آغاز کرد و از آن زمان تاکنون متوقف نشده است. این شرکت در حال حاضر مقدار کافی بیت کوین برای تبدیل شدن به یک شرکت مالی دارد، حتی اگر عملکرد اصلی آنها در تجزیه و تحلیل باشد.

مایکل سیلر برای اولین بار ایده استفاده از بیت کوین را به عنوان ذخیره تورمی به جای نگهداری دلار در خزانه خود مطرح کرد که هر ساله ارزش خود را از دست می دهد. از آن زمان این شرکت بیش از 2 درصد از کل عرضه بیت کوین را جمع آوری کرده است.

MicroStrategy به خرید بیت کوین خود ادامه می دهد

MicroStrategy نه تنها بیت کوین را برای خود خریداری کرد، بلکه صدها شرکت عمومی دیگر را تشویق کرد تا به بیت کوین بیش از دلار آمریکا روی آورند. مایکل سیلر، مدیر عامل شرکت تسلا را نیز به خاطر آوردن تسلا به اکوسیستم بیت کوین اعتبار می داند و می گوید که نقش کلیدی در متقاعد کردن ایلان ماسک برای خرید 1.5 میلیارد دلاری بیت کوین ایفا کرده است.

شرکت سهامی عام اخیراً از خرید مستقیم نقدی استفاده می کند، اما بیش از یک میلیارد دلار نیز از طریق فروش اسکناس های شرکت خصوصی به عنوان نوعی اعتبار به دست آورده است. در طول هر مقطع از روند صعودی جاری، سیلور معتقد است که این شرکت به خرید بیت کوین بیشتری ادامه خواهد داد و در طول زمان آن را به خزانه خود اضافه خواهد کرد. حتی زمانی که قیمت بیت کوین بیش از 50 درصد از ATH در ماه مه کاهش یافت و Microstrategy در آستانه متحمل شدن زیان در دارایی های بیت کوین آنها بود، سایلر به صراحت گفت که بحثی برای فروش وجود ندارد.