مایکل سیلر اعلام کرده است که MicroStrategy ۲۵ میلیون دلار بیت کوین را با قیمت متوسط تقریباً ۳۷۸۶۵ دلار خریداری کرده است. این شرکت 660 بیت کوین خرید و مجموع بیت کوین را به 3.78 میلیارد دلار و هر کدام 30200 دلار رساند. سیلور در مصاحبه اخیر خود با CNBC گفت که در طول زندگی حرفه ای خود هرگز چیزی به اندازه بیت کوین قانع کننده و غیرقابل توقف ندیده است. MicroStrategy یک شرکت نرم افزاری است که پول نقد یکبار مصرف خود را به بیت کوین تبدیل می کند. وی گفت: استراتژی ترازنامه MicroStrategy خرید و نگهداری بیت کوین است در حالی که استراتژی عملیاتی فروش نرم افزار سازمانی است.

مدیر مالی می گوید: ما به خرید ادامه خواهیم داد

با وجود رکود اخیر بیت کوین، MicroStrategy هیچ نشانه ای از کاهش خرید بیت کوین خود را نشان نمی دهد. تسلا و بلاک (قبلا Square) دو شرکت مهم دیگر هستند که بیت کوین را در اختیار دارند. شرکت Saylor در 9 ماه اول سال 2021 به ارزش 2.04 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد که برای مدت مشابه در سال 2020 افزایش یافته بود. Phong Le، مدیر ارشد مالی، گفته است که این شرکت در سال 2022 به خرید بیت کوین ادامه خواهد داد. نمی داند که آیا آنها از آمار سال 2021 فراتر خواهند رفت یا خیر. آنها قصد فروش سهام خود را ندارند، زیرا استراتژی آنها خرید و نگهداری است. این شرکت همچنین به فکر خرید اوراق قرضه با پشتوانه بیت کوین است.

MicroStrategy هفته گذشته توسط SEC به دلیل نحوه افشای ذخایر بیت کوین خود مورد تنبیه قرار گرفت. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، MicroStrategy نوسانات قیمت بیت کوین را حذف کرده است و از این رو ضررهای کاهش ارزش بیت کوین را در اقداماتی که توسط اصول عمومی پذیرفته شده حسابداری ایالات متحده یا GAAP تعریف نشده است، شامل می شود.

MicroStrategy آخرین بار بیت کوین را در دسامبر 2021 خریداری کرد و 1434 بیت کوین به قیمت 82.4 میلیون دلار اضافه کرد. سیلر معتقد است که “نقد و اعتبار در حال فروپاشی است.” قبل از آن، این شرکت 7002 بیت کوین را به قیمت 414 میلیون دلار خریداری کرد.

کسب و کار نرم افزار MicroStrategy چگونه است؟

برنت تیل، تحلیلگر گروه جفریز، تخمین می زند که MicroStrategy بیش از 750 میلیون دلار از دارایی های بیت کوین خود سود برده است، اما نگران است که MicroStrategy از خط اصلی تجارت خود که هوش داده های سازمانی است، غفلت کند. این شرکت برای سه ماهه سوم 2021، منتهی به 30 سپتامبر 2021، 36.1 میلیون دلار ضرر گزارش کرد. این میزان تقریباً 22 میلیون دلار نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است. با این حال، درآمد نسبت به سال قبل 0.5 درصد رشد کرد و به 128 میلیون دلار رسید. قیمت سهام MicroStrategy از اوایل نوامبر 2021 به طور پیوسته کاهش یافته است و اکنون به 379.36 دلار رسیده است.