السالوادور به سرعت 100 بیت کوین دیگر را زمانی که قیمت آن به 54000 دلار کاهش یافت، خریداری کرد و رئیس جمهور بار دیگر گفت که این کشور سکه ها را با تخفیف دریافت کرده است. MicroStrategy، شرکت سهامی عام که بیشترین مقدار بیت کوین را در ترازنامه خود دارد، پا جای پای السالوادور گذاشت. این بار با خرید 414 میلیون دلار بیت کوین.

میکرواستراتژی شرط بیت کوین را عمیق تر می کند

MicroStrategy وعده خود را برای ادامه افزودن بیت کوین به ترازنامه خود با آخرین خرید خود تجدید کرده است. شرکتی که توسط مایکل سیلر، ماکزیمالیست بیت کوین رهبری می شود، اعلام کرد که بیت کوین های بیشتری خریداری کرده است تا به دارایی های چشمگیر خود اضافه کند. آخرین خرید MicroStrategy شامل خرید 414 میلیون دلاری بود که 7002 بیت کوین به موجودی آن اضافه شد.

این خرید اخیر مجموع دارایی های بیت کوین MicroStrategy را به 121044 سکه رساند. این شرکت دارایی دیجیتال را به طور متوسط به ازای هر سکه ۵۹۱۸۷ دلار خریداری کرد که بسیار کمتر از رکورد ۶۹ هزار دلاری آن در ابتدای نوامبر بود.

MicroStrategy به تدریج خزانه خود را با بیت کوین پر کرده است و تاکنون تقریباً 3.57 میلیارد دلار در کل هزینه کرده است. علیرغم افت بیت کوین از بالاترین حد خود، این شرکت همچنان در سود خود با میانگین قیمت 29534 دلار در هر بیت کوین باقی می ماند.

شرکت هایی که روی بیت کوین شرط بندی می کنند

MicroStrategy تنها شرکتی نیست که با بیت کوین کلاه خود را در رینگ انداخته است، اگرچه بیشترین حجم را در بین تمام شرکت های سهامی عام در اختیار دارد. تسلا سازنده خودروهای الکتریکی نیز اعلام کرده بود که بیت کوین را در ترازنامه خود نگه می دارد. تسلا که توسط یکی دیگر از ماکسیمالیست های بیت کوین به شخص ایلان ماسک رهبری می شود، 48000 بیت کوین در ترازنامه خود دارد که در حال حاضر حدود 2.99 میلیارد دلار ارزش دارد.

گلکسی دیجیتال توسط مایک نووگراتز هدایت می‌شود، یک گاو رمزارز صراحتا که بارها پتانسیل بیت کوین را تکرار کرده است. این شرکت همچنین 16402 بیت کوین در ترازنامه خود دارد که به ارزش امروزی 956.69 میلیون دلار است.

شرکت Square به ریاست جک دورسی، رئیس توییتر، دارای 8027 بیت کوین است، در حالی که گروه پتنت ماراتون حدود 280.7 میلیون دلار بیت کوین (4813 بیت کوین) دارد.

یک موضوع تکراری در مورد همه این شرکت ها این است که مهم نیست چه زمانی وارد بازار شده اند، همه آنها حداقل 100٪ از ارزش بیت کوین در زمان خرید سود دارند.