پلتفرم بازی برای کسب درآمد Axie Infinity اخیراً در توییتر پست کرده است که “یک قطعه زمین جنسیس به تازگی به قیمت 550 ETH فروخته شده است.” طبق این پست، به مبلغ 2.3 میلیون دلار، “بزرگترین مبلغی است که تاکنون برای یک قطعه زمین دیجیتال پرداخت شده است”. آکسی خاطرنشان کرد،

“کشور دیجیتال متعلق به بازیکنان ما همچنان جهان را شوکه می کند.”

طبق این وب‌سایت، یک زمین جنسیس در مرکز نقشه Axie قرار دارد و «بسیار کمیاب» در نظر گرفته می‌شود، با مجموع عرضه تنها 220 قطعه.

“این زمین ها منطقه میزبانی برای محتوای ویژه مانند Chimera Bosses و Raids خواهند بود.”

پیش از این، یک قطعه زمین مجازی به قیمت رکورد 2.4 میلیون دلار در Decentraland فروخته شد. رویترز گزارش داد که خریدار یکی از شرکت های تابعه Tokens.com به نام Metaverse Group است. طبق گزارش ها، قطعه مجازی زمین در «خیابان مد» دسنترالند بود. این مورد توسط Tokens.com “برای میزبانی رویدادهای مد دیجیتال و فروش لباس مجازی برای آواتارها” استفاده خواهد شد.

اوایل امسال، Axie همچنین 9 قطعه Genesis را به قیمت 888.25 ETH یا 1.5 میلیون دلار فروخت.

متاورس

. قابل توجه است که این فروش ها اکنون به دلیل علاقه فزاینده سرمایه گذاران به متاورس افزایش می یابد. در واقع، یک گزارش اخیر ادعا می کند که این صنعت تا سال آینده به یک صنعت تریلیون دلاری تبدیل خواهد شد

Metaverse به یک موضوع داغ تبدیل شده است، به خصوص پس از اعلام مارک زاکربرگ در مورد تغییر نام فیس بوک مدتی قبل و هنوز هم در حال افزایش است. بیانیه اخیر مورگان استنلی مبنی بر اینکه ممکن است سرمایه گذاری بزرگ بعدی باشد، آن را جالب تر می کند.

به غیر از Axie Infinity (AXS) و Decentraland (MANA)، چندین توکن متاورس وجود دارد که شامل نام‌هایی مانند Enjin Coin (ENJ) و The Sandbox (SAND) می‌شود. اینها به آواتارهای مجازی کاربران امکان تجارت و بازی در بازارهای دیجیتال را می دهند.

طبق CoinGecko، Axie در سال گذشته بیش از 30000٪ بازدهی داشته است در حالی که SAND و MANA به ترتیب بیش از 15400٪ و 5200٪ در مدت مشابه بازدهی داشته اند.

با این حال، همانطور که تحلیل AMBCrypto قبلا اشاره کرده بود، یک همبستگی معکوس بین Axie Infinity و Sandbox همراه با MANA وجود دارد. بنابراین، تثبیت اخیر AXS در آن دوره با رالی های MANA و SAND همراه بود.

در مصاحبه اخیر با Insider، مایکل سوننشاین، مدیرعامل Grayscale اظهار داشت که سرمایه گذاران باید در مورد متاورس آموزش ببینند، و افزود:

من فکر می‌کنم چون این ایده می‌تواند کاملاً انتزاعی باشد، واقعاً به یادگیری بستگی دارد.»

در همین حال، چارلز هاسکینسون از IOHK نیز معتقد است که این رده در 5 تا 10 سال آینده “همه‌انگیز” خواهد بود.