یک زوج فینیکس این آخر هفته در اولین ازدواجی که در متاورس انجام شد، با هویت دیجیتال خود ازدواج کردند.

مراسم عروسی در دسنترالند و با حضور شاهدان، کلینت بولیک، مقام قضایی دادگاه عالی و جمعیت مجازی متشکل از 2000 مهمان در 5 فوریه برگزار شد.

عروس و داماد، رایان و کندیس هرلی، گروه حقوقی رز را برای رسمی کردن ازدواج استخدام کردند. بنیانگذار و رئیس گروه جردن رز ادعا می کند که این اولین عروسی است که در متاورس مبتنی بر بلاک چین برگزار شده است.

او به کوین تلگراف گفت: «از آنجایی که متاورس هنوز در مراحل ابتدایی است، ما الگوی قانونی ازدواج قانونی به رسمیت شناخته شده را ایجاد کرده ایم.

مراسم عروسی در املاک Rose Law Group در Decentraland برگزار شد. گروه حقوقی یک «چارچوب متا ازدواج» را با گنجاندن یک «قرارداد پیش از ازدواج مجازی» ایجاد کرد که هویت‌های مجازی و دارایی‌های دیجیتال زوج را در بلاک چین شناسایی می‌کرد.

در همین حال، «مجوز متا ازدواج» هویت مجازی و محل ازدواج زوجین را در بلاک چین به عنوان NFT شناسایی، ضبط و توکن کرد. رز توضیح داد:

در حال حاضر هیچ چارچوب قانونی برای ازدواج در متاورس وجود ندارد، بنابراین اینکه آیا این ازدواج از نظر قانونی الزام آور خواهد بود یا خیر، بیشتر یک موضوع قرارداد است.

«برخلاف دنیای واقعی، متاورس با محدودیت‌های فیزیکی که عروسی عالی شما را محدود می‌کند، محدود نمی‌شود. فقط در متاورس می‌توان وحشی‌ترین و تخیلی‌ترین عروسی رویایی شما را به واقعیت تبدیل کرد. رز افزود:

ما آینده متاورس را واقعاً غیرمتمرکز می‌بینیم و تقریباً به طور کامل روی بلاک چین وجود دارد، بنابراین آینده ازدواج در متاورس نیازی به داشتن سابقه ازدواج آنها در دنیای واقعی نخواهد داشت.»

اگرچه این زوج ظاهراً عروسی در آینده را تصور می کردند، اما با مسائل فنی نسبتاً قدیمی مواجه شدند. Decentraland برای رسیدگی به تعداد مهمانان حاضر با مشکل مواجه شد و هدایای NFT برای شرکت کنندگان به سرعت تنها حدود بیست دقیقه پس از رویداد دریافت شد.

حتی بیشتر، آواتار رایان در راهرو رها شد زیرا Candice نتوانست ظاهر دیجیتالی داشته باشد – اما فقط برای برخی از مهمانان. بسته به اینکه شرکت کنندگان در کدام سرور تقسیم شده بودند، عروس یک لباس پوشیده بود، یک هودی یا اصلاً آنجا نبود.

پس از تلاش برای اجرای مراسم در دسنترالند، یکی از شرکت کنندگان به مهمانان دستور داد که به اینستاگرام گروه حقوق رز مراجعه کنند، جایی که این زوج واقعی از طریق پخش زنده عهد خود را مهر و موم می کردند.

علیرغم تضمین های رز در مورد قانونی بودن عروسی، به نظر می رسد که بسیاری از کارشناسان حقوقی متقاعد نشده اند. طبق گفته وزارتخانه های ازدواج آمریکا، افراد باید به عنوان خود واقعی خود در طول مراسم عروسی قانونی ظاهر شوند، نه به عنوان همتایان دیجیتالی خود.

علاوه بر این، اکثر ایالت‌های ایالات متحده حتی اجازه نمی‌دهند که یک زن و شوهر از راه دور از طریق یک کنفرانس ویدیویی، یا اگر زوج در زمان برگزاری مراسم در مکان‌های جداگانه باشند، ازدواج کنند.

خانواده هارلی 14 سال پیش پس از ملاقات در پورتال دوستیابی Match.com در “دنیای واقعی” ازدواج کردند.

مطالب مرتبط: زوجی با بلاک چین اتریوم با هزینه تراکنش 587 دلار ازدواج می کنند

اگرچه عروسی از بسیاری جهات اولین ازدواج در نوع خود است، اما مطمئناً این تنها موردی نیست که زوجی بخواهد ازدواج خود را در بلاک چین جاودانه کند.

در آوریل 2021، یک زوج کالیفرنیایی که در صرافی رمزارز Coinbase کار می‌کنند، یک قرارداد هوشمند اتریوم برای صدور «حلقه‌های» توکن‌شده به‌عنوان NFT در طول عروسی خود نوشتند.

در سال 2014، کنفرانس جهانی بیت کوین دیزنی میزبان اولین عروسی بلاک چین بود که پیام زیر را روی زنجیره ضبط کرد: «بهتر یا بد، تا زمانی که مرگ ما را از هم جدا کند، زیرا بلاک چین برای همیشه است».