به غیر از بایدو، بازیگران برجسته صنعت اینترنت چین نیز برای به دست آوردن علائم تجاری متاورس مربوطه خود ثبت نام کردند. نام‌های بزرگی از جمله NetEase Global، Alibaba، TENCENT، و Bytedance – بر اساس توییتی از اینسایدر چینی 8BTC، شرکت مادر TikTok برای علامت‌های تجاری متاورس درخواست داده‌اند.

در حالی که متاورس به سرعت در حال تبدیل شدن به جنون جدید اینترنتی است، دولت مقتدر چین اکنون به دنبال گسترش ممنوعیت کریپتو خود به متاورس است. هفته گذشته، رسانه دولتی چین به جای استفاده نادرست از اصطلاحات متاورس توسط بسیاری از کلاهبرداران برای فریب دادن افراد بیشتر، هشداری را در مورد کلاهبرداری های متاورس و ماینینگ ابری صادر کرده بود.

متاورس می تواند تکنولوژی بزرگ بعدی باشد

از زمانی که فیس بوک خود را به Meta تغییر نام داد، صنعت غیرمتمرکز در سراسر جهان هیجان زده است اما در مورد این تجربه مجازی منحصر به فرد و نحوه عملکرد آن سردرگم است.

«اصطلاح متاورس از پیشوند متا (به معنای فراتر از آن) و ریشه «آیه» (بازسازی از «جهان») ساخته شده است. معمولاً برای توصیف تکرار آینده اینترنت، که از فضاهای مجازی دائمی، مشترک و سه بعدی تشکیل شده است، استفاده می شود که به یک جهان مجازی درک شده پیوند خورده است.

ماه گذشته، یک گزارش تحقیقاتی Grayscale اشاره کرد که تعداد کاربران Metaverse در مدت تنها یک سال و نیم 10 برابر افزایش یافته است. علاوه بر این، این گزارش پیش‌بینی می‌کند که اگر متاورس با این سرعت به رشد خود ادامه دهد، به احتمال زیاد تا سال آینده به یک صنعت تریلیون دلاری تبدیل خواهد شد. علاوه بر این، طبق گزارش Grayscale، Metaverse این پتانسیل را دارد که به کلید وب 3.0 تبدیل شود و آن را با نقش فیس بوک در وب 2.0 مقایسه کند.

«اینترنت موبایل Web 2.0 نحوه، مکان، زمان و چرایی استفاده ما از اینترنت را تغییر داد. این به نوبه خود، محصولات، خدمات و شرکت‌هایی را که ما استفاده می‌کردیم تغییر داد، که مدل‌های تجاری، فرهنگ و سیاست ما را تغییر داد – Web 3.0 Metaverse نیز پتانسیل انجام همین کار را دارد.