Hyperspace یک مکان سرگرمی جدید است که می خواهد یک پورتال فیزیکی برای متاورس باشد.

مراکز خرید در دبی بهترین های دنیا هستند. این در صورتی است که شما مراکز خرید را دوست دارید. اگر از آنها متنفرید، پس دبی بدترین مراکز خرید دنیا را دارد. اما، هیچ کس مراکز خرید مانند دبی را انجام نمی دهد. خرید زندگی است. گردشگران از سراسر جهان صرفاً برای دیدن سبک زندگی خرید می آیند.

دبی مال یکی از بزرگترین مراکز خرید جهان است . این یک آکواریوم پیاده روی، و یک پیست یخ در سطح جهانی در میان چیزهای دیوانه وار دیگری که نباید در یک مرکز خرید باشد، دارد. 14000 جای پارک وجود دارد و احتمالاً هنوز فکر می کنید که مشکل پارکینگ واقعی است.

دیگر مراکز خرده‌فروشی در دبی «مرکز خرید» نامیده می‌شوند. مرکز خرید امارات دارای یک پیست اسکی سرپوشیده است. این مراکز خرید چیزهای شگفت انگیزی برای دیدن در تعطیلات هستند. ولی. صنعت خرده فروشی در مشکل است. مشکل بزرگ.

آخرالزمان خرده فروشی

با افزایش خرید اینترنتی به‌علاوه امتیاز اضافه محدودیت‌های کووید-19، خرده‌فروشی یک هنر رو به مرگ است. مراکز خرید در سراسر جهان آخرین نفس های خود را می گذرانند. این پدیده را آخرالزمان خرده فروشی نامیده اند . شرکت‌هایی که این مراکز بزرگ خرده‌فروشی را اداره می‌کنند، متوجه شده‌اند که باید شکاف‌های خرده‌فروشی را با چیزهای دیگری پر کنند… یعنی مراکز سرگرمی، و عرضه‌های غذا، فقط برای حفظ حضور انسان در مراکز خرید در حال محو شدن.

در مکان‌هایی که مراکز خرید حیات هستند، این یکپارچه‌های عظیم باید نجات یابند. مراکز خرید خاورمیانه سرزمین عجایب عظیمی هستند. در نهایت مصرف گرایی، آنها یک منظره فوق العاده هستند. ولی. همه می دانند که فرهنگ مرکز خرید خاورمیانه ممکن است از آخرالزمان خرده فروشی جان سالم به در نبرد.

پس جای تعجب نیست که این مراکز خرید بزرگ به دنبال پر کردن فضاهای خالی خود با چیزهای دیگری هستند – مانند تجربیات سرگرمی.

فرافضا افزایش می یابد

بنیانگذار یک تجربه جدید متاورس به نام الکساندر هلر وارد شوید. هلر یک کهنه کار بلاک چین و بازی و مدیر عامل HyperSpace است. ایده بزرگ او ادغام دنیای واقعی و فراجهان است. امید است که ایده سرگرمی او خلأ کمبود خرده فروشان را پر کند.

HyperSpace اولین جاذبه مبتنی بر بلاک چین و واقعیت توسعه یافته (XR) در جهان است. به عنوان یک دروازه فیزیکی به متاورژن به بازار عرضه می شود. آنها می گویند این به بازیکنان اجازه می دهد تا تجربیات فیزیکی جذابی داشته باشند. و آنها را به ایده فراجهان تبدیل می کند.

هایپرفضا

اولین پارک HyperSpace در یک مرکز خرید در دبی ساخته خواهد شد. در داخل آن، مشتریان می توانند با NFTs، Metaverse و با فناوری بلاک چین به روشی ساده و بدون عارضه تعامل داشته باشند. مردم، مد و هنر وجود خواهند داشت. شرکت‌کنندگان می‌توانند بازی کنند، جهان‌های همه‌جانبه را کشف کنند، در رویدادها شرکت کنند و خرید کنند. از آنجایی که آنها این تجربیات را دارند، می توانند آنها را ضبط کرده و در پروفایل رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.

به عنوان مثال، مشتریان می توانند آواتارهایی در مقیاس انسانی 1:1 را در مخازن هولوگرافیک متولد و ضرب کنند. آنها می توانند پوشیدنی ها و پوست هایی را که به صورت فیزیکی در پارک خریداری شده اند، طراحی، خرید و تجارت کنند. آن‌ها می‌توانند آیتم‌های مد NFT را روی آینه‌های واقعیت افزوده در مقیاس انسانی امتحان کنند که به‌طور اسکلتی برای مشتریان ردیابی می‌شوند. و اقلام مد را در کمد لباس دیجیتال خود آپلود کنید.

مشتریان همچنین می توانند از ارز داخلی به نام Hypercoin استفاده کنند. آنها برنده خواهند شد، کسب درآمد خواهند کرد و برای HyperCoin که برای بازخرید در بلاک چین اتریوم فعال است، رقابت خواهند کرد .

اگرچه ممکن است این فقط یک ایده به نظر برسد، اما در طول جدول زمانی بسیار فراتر از آن است. هلر و هایپراسپیس به تازگی 11 میلیون دلار سرمایه و سرمایه اولیه توسعه را تضمین کردند. با این کار، آنها جذابیت سرگرمی همهجانبه خود را ایجاد می کنند. آنها امیدوارند که نیازهای سرگرمی نسلی را که بومی رسانه های اجتماعی و طرفداران متاورس هستند برآورده کند.

Hyperspace: ساختن آینده برای مراکز خرید

هلر می‌گوید که بلاک چین، محاسبات فضایی، هویت دیجیتال و رشد در بخش بازی‌ها و رسانه‌های اجتماعی در سال 2021 گام‌های بلندی برداشتند. «HyperSpace خود را در ساختن به سمت آینده‌ای که در آن این روندها در صنعت جاذبه‌های تفریحی جای می‌گیرند، ریشه دوانده است».

اولین فروشگاه در وفی مال امسال افتتاح می شود که تجربه ای فراگیر به مساحت 40000 فوت مربع خواهد بود. پس از آن دبی مال عرضه خواهد شد. آن را “House of Hype” می نامند – و تجربه ای شگفت انگیز 100000 فوت مربعی خواهد بود.

این پارک‌ها «مناطق تجربه» خواهند داشت که شامل زمین‌های بازی سورئالیستی و محله‌های غوطه‌ور می‌شود، که برخی حتی یادآور محله چینی Bladerunner هستند. مناطقی با ابرخودروهای هولوگرافیک وجود خواهد داشت. و مد دیجیتال رده بالایی وجود خواهد داشت که در آن مشتریان می توانند NFT کفش و لباس ایجاد کنند و آنها را به عنوان NFT با خود ببرند.

هلر می گوید که این پارک برای تقویت هویت دیجیتال شما طراحی شده است. “شما می توانید آواتار ایجاد کنید، می توانید قطعات مد دیجیتال، میم ها و آثار هنری و قطعات طراحی ایجاد کنید. می توانید آنها را نعناع کنید. ما همه عناصر پیچیده و عناصر گیج کننده بلاک چین، NFT و متاورس را حذف می کنیم.

IRL با متاورس ملاقات می کند

هلر گفت که اهمیت خرده فروشی فیزیکی هنوز در امارات متحده عربی گسترده است. دبی مال به جایی نمی رسد. اگر من این مرکز خرید را در لس آنجلس باز کنم، شاید چند سال دیگر آنجا را ببندند زیرا خرده فروشی رو به کاهش است. اما دبی مال مانند ستونی از جامعه است. این یک فرصت بازار بزرگ است. دبی دارای یک بازار توریستی بزرگ است – 17 میلیون گردشگر در سال 2019 از آن بازدید کردند. آنها بیشترین هزینه را در کل جهان می کنند و در استفاده از رسانه های اجتماعی در جهان رتبه اول را دارند.

38 تجربه در کل پارک وجود خواهد داشت. هلر می گوید: «ما یک استودیوی تولید NFT خواهیم داشت. ما آن را با حجم بسیار بالا به مخاطبان بازار انبوه می آوریم. مشتریان می‌توانند پوشیدنی‌های دیجیتالی شبیه به پوسته‌های بازی ویدیویی بسازند. و می‌توانند دارایی‌های دیجیتال دیگری بسازند، سپس آن‌ها را به جهان‌های ماورایی ببرند.»

در وسط منطقه طراحی، وارد یک غلاف هولوگرافیک می شوید. یک کفش ورزشی شناور سفید در حال چرخش در اطراف شما وجود دارد. طراحی این کفش ورزشی با 60 نشانگر زیستی و صدای انسان مرتبط است. یک هوش مصنوعی وجود دارد که ما توسعه داده ایم و از شما می خواهد که با کفش های کتانی صحبت کنید. شما می توانید به این کفش ورزشی هر چیزی بگویید – امیدها، رویاهایتان، می توانید یک آهنگ بخوانید، می توانید شماره تلفن خود را به آن بگویید، به چه کسی علاقه دارید، هر چه باشد. همانطور که با این کفش ورزشی صحبت می کنید، طراحی آن کفش ورزشی در مقابل شما شروع به تغییر شکل می کند. شکل، رنگ، بافت، طرح. تا زمانی که با کفش کتانی صحبت می‌کنید، طراحی در این هولوگرام در زمان واقعی و درست جلوی چشمان شما تغییر می‌کند.

NFT خود را با خود ببرید

لحظه ای که صحبت با کفش ورزشی را متوقف می کنید، دارایی دیجیتال قفل می شود. باند RFID خود را اسکن می‌کنید و کفش ورزشی دیجیتال به برنامه پارک‌های شما صادر می‌شود. این یک برنامه وب است که با ورود به پارک راه اندازی می شود. به عنوان یک کیف پول رمزنگاری NFC عمل می کند . اکنون دارایی دیجیتال را در کیف پول خود دارید . از اینجا می توانید چند کار را انجام دهید.

هلر توضیح می‌دهد: «وقتی این دارایی دیجیتال را در کیف پول خود دارید، می‌توانید فوراً آن را در واقعیت افزوده روی پای خود بیاندازید. می توانید فوراً آن را به شبکه های اجتماعی خود ارسال کنید و از طریق برنامه محتوای جالب ایجاد کنید. می‌توانستم انگشتم را بالا بیاورم و کفش ورزشی ام مثل توپ بسکتبال روی انگشتم بچرخد. می‌توانید NFT را مستقیماً از برنامه ما برش دهید، و سپس آن را به a ارسال کنید تا به بازار NFT ارسال شود .»

هلر می گوید که Hyperspace موانع ورود به فضای NFT و متاورس را از بین می برد. خرید NFT جذاب است اما راه اندازی آن جذاب نیست. این می تواند یک فرآیند چند روزه باشد. اما در Hyperspace، شما از اولین NFT خود در حدود 90 ثانیه پس از ضرب کردن آن استفاده می‌کنید و آن را با ما در یک تجربه خارق‌العاده ایجاد کردید.

بقا در بازار

هلر می‌گوید که برای بقای مراکز خرید، باید تجربی‌تر شوند، در غیر این صورت تجارت آنها در آینه دید عقب محو می‌شود.

و این دقیقاً همان چیزی است که هایپراسپیس قصد دارد باشد. یک تجربه. هلر می‌گوید: «از در می‌آیی، بلیط می‌خری، وارد فضا می‌شوی. قرار است محتوای خارق‌العاده‌ای ایجاد کنید، با دوستانتان خوش بگذرانید، سرگرم شوید و سپس ترک کنید

هلر می گوید که آنها در حال رفع یک مشکل اساسی و قدیمی هستند. ما در مجموع 19 سرمایه گذار داریم، و بنابراین امید این است که این نوع تجربه باعث احیای مراکز خرید، به ویژه برای جوانان شود. این واقعاً نوار و استاندارد جدیدی را برای یک جاذبه سرگرمی ایجاد می کند، که بر اساس مدل شهربازی ساخته شده است، اما با فرصت های ایجاد محتوا. ما همه قوانین دنیای دیجیتال را در نظر می گیریم و آنها را در فضاهای فیزیکی قرار می دهیم نه برعکس. به همین دلیل است که ما در طول روز در تیک توک و اینستاگرام اسکرول می کنیم یا ساعت ها فورتنایت بازی می کنیم.

آیا کار خواهد کرد؟ حتی برای افرادی که فکر می کنند NFT ها حبابی هستند که در انتظار ظهور هستند، بسیار سرگرم کننده به نظر می رسد. شما را نمی دانم، اما من می روم ببینم آیا می توانم در یکی از آن 14000 فضا پارکی تهیه کنم یا خیر.