گامو، هکر سابق کلاه سیاه، اخیراً فاش کرده است که دارای بیت کوین ثروتی به ارزش 7 میلیارد دلار است.

گومو طی مصاحبه جدیدی در Soft White Underbelly، یک کانال سریال مستند در یوتیوب، فاش کرد که ثروت زیادی از بیت کوین ذخیره کرده است.

من کاملاً ثروتمند هستم… اگر انتخاب نکنم مجبور نیستم کار کنم. من بیش از ۷ میلیارد دلار بیت کوین دارم.»

تخمین ارزش بیت کوین او به بیش از 7 میلیارد دلار، به این معنی است که Gummo بر اساس قیمت فعلی دارایی دیجیتال، بیش از 179 بیت کوین دارد. در زمان نگارش این مقاله، یک بیت کوین با قیمت 39050 دلار معامله می شد. 

از یک کلاه سیاه تا یک هکر Whitehat 

داستان Gummo اولین بار در اوایل دسامبر 2020 در Soft White Underbelly ظاهر شد . در طول مصاحبه، او در مورد زندگی اولیه خود و چگونگی هکر بودنش برای بیش از 36 سال صحبت کرد.

گومو که از یک خانه کم درآمد با یک والدین مجرد آمده بود، فاش کرد که تربیت سختی داشته است. وقتی مادرش تنها 12 سال داشت، اوضاع بدتر شد.

او به سرعت عشق عمیقی به رایانه پیدا کرد و به زودی، Gummo مجموعه ای از مهارت های هک را توسعه داد. او به یک هکر تبدیل شد و از دانش جامع خود در مورد شکست شبکه های امن و بردارهای فیزیکی برای ارتکاب جرایم سایبری بی شمار استفاده کرد.

با این حال، زمانی که سازمان‌های مجری قانون او را به دلیل فروش یک نرم‌افزار ماهواره‌ای به ارزش 20 میلیون دلار، که به طور مساوی با شریک خود تقسیم کرد، ردیابی کردند، همه چیز خراب شد.

Gummo با این گزینه مواجه بود که یا به خاطر جنایات خود محکوم شود یا از مهارت های هک خود برای کمک به بهبود فناوری هک شده توسط خود به عنوان مشاور توسعه دهندگان استفاده کند.

او دومی را انتخاب کرد و به یک هکر Whitehat تبدیل شد و به شرکت‌های نرم‌افزاری کمک کرد فناوری‌های خود را بهبود بخشند و «افراد بد» را ردیابی کنند. با درک عمیق خود از ارزهای دیجیتال، گامبو توانست چهار ابررایانه بسازد که بیش از 80000 بیت کوین استخراج می کردند. 

مهارت‌های او همچنین به او کمک کرده بود تا شبکه‌هایی با امنیت بالا برای تجارت و صندوق‌های تامینی ایجاد کند. این سیستم‌های با ظرفیت بالا هنوز هم تا به امروز در برخی از پلتفرم‌های تجارت الگوریتمی با فرکانس بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

جرایم سایبری در حال افزایش است

در آخرین مصاحبه، Gummo اشاره کرد که بازیکنان بد اینترنت همچنان به ابداع استراتژی‌های جدید با تکامل صحنه دیجیتال ادامه می‌دهند. درست است، در زمان های اخیر، میزان جرایم سایبری به شدت افزایش یافته است.

در اوایل سال جاری، هکرها بیش از 80 میلیون دلار از پروژه DeFi، Qubit Finance به سرقت بردند. بازار محبوب NFT، OpenSea، نیز اخیراً مورد حمله ای قرار گرفت که منجر به سرقت چندین NFT با ارزش شد.