این گزارش همچنین پیش‌بینی می‌کند که اگر جهان متاورس با سرعت فعلی به شکوفایی خود ادامه دهد، تا سال آینده می‌تواند به یک صنعت تریلیون دلاری تبدیل شود. نمودار زیر تعداد رو به رشد کیف پول های Metaverse را نشان می دهد که در سه ماهه آخر سال 2021 به بالاترین حد خود رسیده است.

این گزارش به این نکته توجه می کند که چگونه Metaverse در حال حاضر به یک موفقیت در صنعت سرگرمی و املاک تبدیل شده است، علیرغم اینکه در مراحل اولیه قرار دارد. Metaverse کلید Web 3.0 کاملاً مشابه کاری است که فیس بوک برای Web 2.0 انجام داد. در این گزارش آمده است،

اینترنت موبایل Web 2.0 نحوه، مکان، زمان و چرایی استفاده ما از اینترنت را تغییر داد. این به نوبه خود، محصولات، خدمات و شرکت‌هایی را که ما استفاده می‌کردیم تغییر داد، که مدل‌های تجاری، فرهنگ و سیاست ما را تغییر داد – Web 3.0 Metaverse پتانسیل انجام همین کار را دارد.

اقتصاد مبتنی بر وب 3.0 در حال حاضر یک صنعت تریلیون دلاری در حال ساخت است، که مطمئناً یکی از دلایل کلیدی سازمان هایی مانند فیس بوک برای انجام بازنگری کامل در برندسازی است.

نمودار زیر تفاوت بین بازی‌های آنلاین امروزی و آنچه متاورس با سیستم جهان باز می‌تواند در جدول به ارمغان بیاورد را نشان می‌دهد.

توکن های متاورس در حال ظهور

در زمانی که بیشتر بازار ارزهای دیجیتال درست پس از یک اکتبر بزرگ در حال تجربه یک تله نزولی است، چندین توکن متاورس به بالاترین حد خود رسیده اند و به نظر از روندهای نزولی در حال انجام مصون هستند. Decentraland (MANA) یکی از محبوب ترین توکن های متاورس است که مورد توجه بسیاری از افراد مشهور قرار گرفته است و همچنین شاهد فروش اخیر یک ملک مجازی به ارزش 2.45 میلیون دلار بوده است که بالاتر از برخی از آپارتمان های لوکس در نیویورک است.

توکن بومی MANA در ماه گذشته تقریباً 9 برابر افزایش یافته است، حتی زمانی که بیشتر توکن‌های رمزنگاری دیگر 20 درصد کاهش یافته است.