MyTona اولین شرکت در روسیه است که برنامه های خود را در بخش Metaverse اعلام می کند. توسعه‌دهنده بازی مستقر در یاکوتسک در نسخه‌ای اعلام کرد که متاورز Mytonaverse در اواسط ماه دسامبر منتشر خواهد شد.

در این انتشار آمده بود:

این برنامه ارتباطات را به تعاملات واقعی نزدیک می‌کند: در نسخه فعلی کاربران می‌توانند جلسات مجازی برگزار کنند، به مراکز اجتماعی مختلف (جهان‌ها) سفر کنند و با دوستانی از سراسر جهان مهمانی‌های متافورس برگزار کنند.

الکسی اوشنیتسکی، یکی از بنیانگذاران MyTona به فوربس گفت که Mytonaverse یک نهاد جداگانه است که در نیوزلند ثبت شده است.

موضع روسیه…

قابل توجه است که ماه گذشته، دولت ولادیمیر پوتین پیش نویس سیاستی را برای مبادلات رمزنگاری تحت دستورالعمل های ضد فساد خود ارائه کرد. این سیاست به کارمندان فدرال اجازه می‌دهد تا «ممیزی‌ها را برای مقابله با فساد» اجرا کنند.

با آن، این کشور سرکوبی را برای هدف قرار دادن جرایم مرتبط با رمزنگاری انجام داده است. با وجود این، آخرین گزارش‌ها از روس‌ها به عنوان یکی از فعال‌ترین افراد در سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال یاد می‌کنند.

بانک روسیه خاطرنشان کرد که حجم تراکنش‌های کریپتو سالانه به 350 میلیارد روبل (5 میلیارد دلار) رسیده است. این کشور همچنین بخش عمده‌ای از ماینرهای بیت‌کوین را جذب می‌کند که ۱۱.۲۳ درصد از میانگین نرخ هش ماهانه را به خود اختصاص می‌دهند.

در بخش متاورس، تخمین زده می شود که این بخش تا سال 2022 به یک صنعت تریلیون دلاری تبدیل شود. و فیس بوک تنها غول فناوری نیست که این بخش را رهبری می کند. در این زمینه، بیل تای، رئیس جهانی Actai به CNBC گفت:

“من فکر می کنم آنها دوست دارند (اگر وجود داشت) فقط یک متاورس وجود داشته باشد، اما فکر می کنم که هرگز چنین نخواهد شد. من فکر می‌کنم متاورز یک چیز ذهنی است.»

 طبق گزارش ها، تنسنت مستقر در چین علیرغم نظارت فزاینده دولت، حرکت های بزرگی در این فضا انجام داده است. علاوه بر این، Morgan Stanley طبق گزارش‌ها متا پلتفرم و Roblox را به عنوان برندگان بالقوه در دراز مدت شامل می‌شود. در واقع، با تعداد بسیار زیاد بازیکنان، واضح است که سرمایه گذاران متاورس را فرصت بزرگ بعدی می دانند. در همین حال، دولت باربادوس نیز اقدام به ایجاد اولین سفارت متاورس در جهان کرده است.

علاوه بر این، لازم به ذکر است که پلتفرم‌های بازی برای کسب درآمد مانند Axie Infinity توانسته‌اند در این بخش جایگاه خود را حفظ کنند. با آن، Decentraland (MANA) و The Sandbox (SAND) نیز اکنون در بازارهای متاورس برتر زمانی که نوبت به ارزش بازار می‌شود، قرار گرفته‌اند