در زمان نگارش این مقاله، قیمت GME در زمان بسته شدن بازار در 8 فوریه، 115.60 دلار است و طبق داده‌های TradingView، در معاملات پس از ساعت کاری نیز در همین سطح باقی مانده است.

GME در ماه فوریه با قیمت حدود 100 دلار شروع به کار کرد و در این ماه به پشتوانه مشارکت GameStop با راه حل مقیاس‌پذیری لایه 2 اتریوم متمرکز بر NFT، Immutable X، برای توسعه بازار NFT آینده‌اش، شروع به کار کرده است. به عنوان بخشی از این قرارداد، GameStop همچنین یک برنامه کمک مالی 100 میلیون دلاری را با توکن های IMX برای سازندگان محتوای NFT و توسعه دهندگان فناوری اجرا می کند.

آخرین شایعات منتشر شده از طریق کانال هایی مانند Reddit و Twitter نشان می دهد که GameStop ممکن است با مایکروسافت برای راه اندازی یکپارچه سازی NFT در بازی های موجود، همراه با ایجاد بازی های جدید متمرکز بر NFT همکاری کند.

کاربر توییتر “P_MackD” اوایل امروز عکسی را به اشتراک گذاشت که حاوی اسکرین شات های جمع آوری شده از توییت های Immutable X و مدیران مایکروسافت بود که به صورت رمزآلود میم “احتمالا هیچ چیز” را در رابطه با همکاری اصلی با GameStop ارسال می کردند.

به طور خاص، یورک رودز III، مدیر بخش بلاک‌چین مایکروسافت، ایکس‌باکس، مایکروسافت و گیم‌استاپ را در توییت خود تگ کرد و احتمالاً به این موضوع اشاره می‌کند که غول فناوری ممکن است در پشت صحنه مشارکت Immutable X و GameStop نقشی داشته باشد.

در حالی که مشخص نیست ارتباط دقیق بین این سه طرف چیست، یک پست در 6 فوریه در انجمن r/Superstonk Reddit یک فرضیه قابل توجه از آنچه که این مشارکت می تواند به دنبال داشته باشد را بیان کرد.

با توجه به خرید 69 میلیارد دلاری مایکروسافت از غول بازی اکتیویژن بلیزارد، bamfcoco1 به بازی کارت کلکسیونی بازیکن نوبتی این شرکت در مقابل بازیکن Hearthstone اشاره کرد که برای ادغام NFT از طریق Immutable X و GameStop آماده است.

مطالب مرتبط: 3 چیزی که هر سرمایه گذار NFT باید بداند تا از کابوس مالیاتی جلوگیری کند

Redditor استدلال کرد که کاهش پایگاه کاربر Hearthstone از اوج تقریباً 23.5 میلیون به 3.5 میلیون تا حدی به دلیل هزینه های سنگین جمع آوری کارت و عدم مالکیت واقعی بر دارایی های کاربر است، چیزی که می تواند از طریق یکپارچه سازی NFT حل شود:

با قابلیت ضرب و مبادله آزادانه NFTها بر روی پلتفرم Immutable X، این کار بیهوده است. GameStop می تواند Hearthstone را روی پلتفرم کاملاً جدید Web3 خود به سادگی با ساختن یک NFT برای هر کارت و سپس توزیع آن بر اساس آن در مجموعه کارت های موجود کاربران راه اندازی کند. تقریباً به همین راحتی است.»

به نظر می رسد که اطلاعیه های مرتبط با Web3 و NFT تأثیر زیادی بر قیمت سهام GameStops دارند. کوین تلگراف در اوایل ژانویه گزارش داد که پس از رونمایی از بخش جدید NFT این شرکت، قیمت GME در معاملات پس از ساعت کاری 26 درصد افزایش یافت.