سازمان رفتار مالی بریتانیا (FCA) همانند رگولاتورها در سراسر جهان، در تلاش برای از بین بردن عناصر بد، کنترل خود را در مورد ارز دیجیتال سخت تر کرده است. بر اساس یک آگهی مناقصه که توسط تلگراف استناد شده است، سازمان دیده بان اکنون به دنبال کارشناسانی است که بتوانند کارکنان خود را در زمینه شناسایی فعالیت های مجرمانه با استفاده از ارزهای دیجیتال آموزش دهند.

گزارش شده است که FCA حدود 671000 دلار برای استخدام مشاوران از یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین خرج خواهد کرد. هدف آن آموزش کارکنان آژانس در مورد از بین بردن فعالیت های مالی غیرقانونی مانند پولشویی و تامین مالی تروریسم با استفاده از ارزهای دیجیتال است. برای ارائه این خدمات از یک شرکت شخص ثالث استفاده خواهد کرد.

این ابتکار آموزشی بخشی از تلاش‌های FCA برای تقویت نظارت و کنترل صنعت ارزهای دیجیتال در کشور است. دلیل این امر این است که میلیون ها بریتانیایی در حال حاضر در این فضا سرمایه گذاری کرده اند. تلاش های نظارتی آژانس به ویژه در ماه های اخیر افزایش یافته است. در ماه ژوئن چندین کسب و کار مرتبط با رمزنگاری را در کشور ممنوع کرده است، از جمله بایننس.

FCA مشغول بوده است

تلاش‌های این سازمان به‌ویژه بر مهار جرایم مالی مانند پولشویی متمرکز شده است و پیشنهاد جدیدی برای افزایش مقررات AML خود در اوایل سال جاری منتشر کرد. اخیراً، برترین شرکت مبادلات ارزهای دیجیتال کراکن، توکن حریم خصوصی بدنام Monero را به دلیل رعایت آن از فهرست حذف کرد زیرا اغلب با فعالیت‌های مجرمانه مرتبط است. صرافی در همان هفته مجوز عملیاتی را از FCA دریافت کرد.

جدای از این، آژانس همچنین شرکت‌های بریتانیایی را از فروش مشتقات ارز دیجیتال و اسکناس‌های مبادله‌شده که دارایی‌های رمزنگاری شده را به سرمایه‌گذاران خرد ارجاع می‌دهند، منع کرده است و آنها را برای نیازهایشان «مناسب» می‌خواند.

به گفته این نهاد نظارتی، این کشور همچنین به دنبال کسب قدرت بیشتر برای کنترل تبلیغات آنلاین ارزهای دیجیتال است که به مهار سیل محتوای نامناسب کمک می کند.

علیرغم این مراحل و هشدارهای مستمری که FCA علیه ماهیت سفته‌بازی و مخاطره‌آمیز ارزهای دیجیتال صادر کرده است، جرایم مرتبط با آن فقط در طول زمان افزایش یافته است. اخبار مربوط به توقیف مقادیر هنگفتی از ارزهای دیجیتال توسط پلیس بریتانیا به طور مکرر به گوش می رسد که جدیدترین آنها مربوط به نوجوانی است که با 2.7 میلیون دلار بیت کوین و سایر ارزها دستگیر شده است.

در اوایل ماه جولای، پلیس بزرگترین ماهی خود را به ارزش حدود 250 میلیون دلار در دارایی های رمزنگاری شده که با فعالیت های مجرمانه مرتبط بود، صید کرده بود. در طول ماه، پلیس بریتانیا بیش از 500 میلیون دلار از فعالیت‌های پولشویی مرتبط با ارزهای دیجیتال کشف و ضبط کرده است.