دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) با توجه به آخرین روند مربوط به ارزهای دیجیتال، هشداری را در مورد افزایش کلاهبرداری های عاشقانه در منطقه خلیج سانفرانسیسکو صادر کرده است.

درست چند روز قبل از روز ولنتاین، دفتر میدانی FBI سانفرانسیسکو به مردم در مورد افزایش کلاهبرداری های عاشقانه بر اساس شکایات ثبت شده در مرکز شکایات جرایم اینترنتی FBI (IC3) هشدار داد. یک کلاهبرداری عاشقانه شامل ایجاد حساب‌های جعلی و متقاعد کردن سرمایه‌گذاران بی‌احتیاطی – چه زن و چه مرد – برای انتقال وجوه به بهانه عاشق‌شدن است. بر اساس اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط FBI:

قربانیان در قلمرو بخش FBI سانفرانسیسکو بیش از 64 میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری های عاشقانه از دست دادند در حالی که این رقم در سال 2020 کمی بیش از 35 میلیون دلار بود.

تنها در سال 2021، سرویس اطلاعاتی و امنیتی 742 شکایت را در ناحیه شمالی کالیفرنیا ثبت کرد که بر 720 و 526 شکایت ثبت شده در سال های 2020 و 2019 سایه انداخته است.

علاوه بر این، IC3 بیش از 23000 شکایت در مورد کلاهبرداری های اعتماد به نفس/عاشقانه در سال 2020 دریافت کرد – با زیان گزارش شده بیش از 600 میلیون دلار. در هشدار FBI آمده است:

«اف‌بی‌آی سانفرانسیسکو روند رو به رشدی را شاهد بوده است که در آن کلاهبرداران عاشقانه افراد را متقاعد می‌کنند که برای سرمایه‌گذاری یا تجارت ارزهای دیجیتال پول بفرستند.»

یک کلاهبرداری عاشقانه معمولی با جلب اعتماد قربانیان شروع می شود که سپس با استناد به فرصت های سرمایه گذاری به سیستم عامل های کلاهبرداری هدایت می شوند. در حالی که کلاهبرداران به سرمایه گذاران اجازه می دهند تا برخی از سودهای تجارت اولیه را به عنوان راهی برای اثبات اعتبار برداشت کنند، قربانیان مجبور به سرمایه گذاری بیشتر پول یا ارزهای دیجیتال می شوند:

زمانی که قربانی آماده برداشت مجدد وجه است، کلاهبرداران دلایلی را ایجاد می کنند که چرا این اتفاق نمی افتد. به قربانی اطلاع داده می‌شود که باید مالیات یا هزینه‌های اضافی پرداخت شود، یا حداقل موجودی حساب برای اجازه برداشت برآورده نشده است.»

با این حال، کلاهبرداران معمولاً پس از اینکه قربانیان از اضافه کردن وجوه بیشتر امتناع می‌کنند، پاسخ نمی‌دهند. FBI به قربانیان کلاهبرداری های عاشقانه توصیه می کند که فعالیت ها را گزارش کرده و با بانک های خود تماس بگیرند.

برخی از نکات توصیه شده توسط FBI برای جلوگیری از کلاهبرداری های عاشقانه عبارتند از: نگرفتن توصیه های سرمایه گذاری از تعاملات صرفاً آنلاین، عدم افشای اطلاعات مالی، دوری از وعده های سود غیر واقعی و “احتیاط در برابر افرادی که ادعا می کنند فرصت های سرمایه گذاری انحصاری دارند و شما را تشویق می کنند. سریع عمل کنیم.»

مطالب مرتبط: هشدار کلاهبرداری! مدیر عامل Binance به کاربران در مورد کلاهبرداری گسترده فیشینگ پیامکی هشدار می دهد

Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس اخیراً به جامعه رمزارزها در مورد یک کلاهبرداری «عظیم» فیشینگ پیامکی که مشتریان بایننس را هدف قرار می دهد، هشدار داده است.

همانطور که Cointelegraph گزارش داد، این کلاهبرداری شامل ارسال یک پیام متنی به کاربران با پیوندی برای لغو برداشت‌ها می‌شود و کاربران را به یک وب‌سایت جعلی هدایت می‌کند که برای جمع‌آوری اعتبار ورود آنها طراحی شده است. ژائو توصیه می‌کند به‌عنوان اقدامی برای مقابله با کلاهبرداری‌های جاری، URL صرافی رمزارز را به صورت دستی تایپ کنید.