Etherscan یک پلتفرم کاوشگر بلاک و تجزیه و تحلیل است که به شما امکان می دهد به جزئیات هر تراکنش بلاک چین اتریوم که در انتظار یا تایید است دسترسی داشته باشید.

Etherscan قابل اعتمادترین ابزار برای پیمایش در تمام داده های عمومی در بلاک چین اتریوم است و گاهی اوقات “Ethplorer” نامیده می شود. این داده ها شامل داده های تراکنش، آدرس کیف پول، قراردادهای هوشمند و بسیاری موارد دیگر است. این برنامه مستقل است و نه توسط بنیاد اتریوم، که یک سازمان غیرانتفاعی است، حمایت و مدیریت نمی‌شود.

تیم پشت Etherscan شامل توسعه دهندگان باتجربه و متخصصان صنعت است که برنامه Etherscan را برای دسترسی بیشتر به بلاک چین اتریوم برای کاربران روزمره توسعه داده اند.

اگرچه Etherscan یک پلت فرم متمرکز است، اما این برنامه جستجوی افراد از طریق بلاک چین اتریوم را آسان‌تر می‌کند.

آیا Etherscan یک کیف پول است؟

Etherscan یک کیف پول اتریوم نیست و همچنین یک ارائه دهنده خدمات کیف پول نیست. کاربران وقتی بلاک چین اتریوم را در اتراسکن جستجو می کنند، کیف پول Etherscan دریافت نمی کنند.

Etherscan.io یک بلاک کاوشگر مستقل مبتنی بر اتریوم است . اپلیکیشن Etherscan تراکنش های بلاک چین را در شبکه اتریوم پیگیری می کند. سپس برنامه نتایج را مانند یک موتور جستجو نمایش می دهد.

این به کاربران امکان می‌دهد جزئیات تراکنش‌های موجود در بلاک چین اتریوم را بیابند، که اگر وجوه منتقل‌شده هنوز در کیف پول‌شان ظاهر نشده باشد، ممکن است خیالش را راحت کند.

در حالی که Etherscan می‌تواند فعالیت را در آدرس کیف پول اتریوم ردیابی کند ، کاربران برای انجام این کار باید برنامه را به یک کیف پول رمزنگاری موجود پیوند دهند.

ممکن است تعجب کنید – آیا استفاده از Etherscan رایگان است؟ بله، Etherscan کاملا رایگان است.

Etherscan برای چه مواردی استفاده می شود؟

Etherscan به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های موجود در هر آدرس کیف پول عمومی اتریوم را مشاهده کنند. با استفاده از Etherscan، هر آدرس اتریوم را در کادر جستجو وارد کنید تا موجودی فعلی و تاریخچه تراکنش کیف پول مورد بررسی را مشاهده کنید. Etherscan همچنین هرگونه هزینه گاز و قراردادهای هوشمند مربوط به آن آدرس را نمایش می دهد.

کاربران می توانند از Etherscan برای موارد زیر استفاده کنند:

 • کارمزد گاز اتریوم را با ردیاب گاز Etherscan محاسبه کنید
 • قراردادهای هوشمند را جستجو و تأیید کنید
 • دارایی‌های کریپتو که در یک آدرس کیف پول عمومی نگهداری می‌شوند یا مرتبط با آن هستند را مشاهده کنید
 • تراکنش های زنده ای که در بلاک چین اتریوم انجام می شود را مشاهده کنید
 • جستجوی یک تراکنش انجام شده از هر کیف پول اتریوم
 • کشف کنید که کدام قراردادهای هوشمند دارای کد منبع تأیید شده و ممیزی امنیتی هستند
 • تعداد قراردادهای هوشمندی که یک کاربر با کیف پول خود مجاز کرده است را پیگیری کنید
 • بررسی و لغو دسترسی به کیف پول برای هر برنامه غیرمتمرکز (DApps)

کاربران می توانند هر تراکنش بلاک چین اتریوم را در Etherscan مشاهده کنند. این تراکنش ها شامل تراکنش های شکست خورده و معلق می شود.

Etherscan همچنین می تواند پیشرفت یک انتقال ورودی را پیگیری کند. یکی از راه‌های ردیابی تراکنش با استفاده از Etherscan، جستجوی آن در Etherscan.io با استفاده از کلید هش آن است. هش تخمینی را در اختیار کاربران قرار می دهد که تایید تراکنش چقدر طول می کشد. پس از تکمیل تراکنش، صفحه به روز می شود.

Etherscan همچنین به عنوان یک پلت فرم تجزیه و تحلیل کار می کند. هرکسی می‌تواند از Etherscan برای تجزیه و تحلیل معیارهای زنجیره‌ای مانند تغییرات در هزینه‌های گاز اتر ( ETH ) استفاده کند، همچنین پورتفولیوی خود را ردیابی کند و سابقه تراکنش‌های خود را برای فعالیت‌های مشکوک نظارت کند.

فقط اطلاعاتی که در بلاک چین اتریوم عمومی هستند در Etherscan نمایش داده می شوند، بنابراین اطلاعاتی مانند کلیدهای خصوصی کاربر را نمی توان در برنامه مشاهده کرد. Etherscan هیچ کلید خصوصی را ذخیره نمی کند و در هیچ یک از تراکنش های نشان داده شده دخیل نیست. این برنامه همچنین نمی تواند برای حل شکست تراکنش استفاده شود.

آیا کاربران برای استفاده از Etherscan به یک حساب کاربری نیاز دارند؟

کاربران لازم نیست قبل از استفاده از برنامه Etherscan برای یک حساب کاربری ثبت نام کنند. با این حال، ثبت نام برای یک حساب Etherscan به کاربران امکان دسترسی به ویژگی های اضافی را می دهد. این ویژگی ها شامل امکان ردیابی آدرس ها و دریافت اعلان ها در زمان وقوع تراکنش است. توسعه دهندگان همچنین ممکن است برای دسترسی رایگان به داده های کاوشگر بلاک چین و رابط های برنامه نویسی برنامه (API) ثبت نام کنند.

بنابراین، کاربران دارای حساب می توانند آدرس خود را به “لیست تماشا” در کاوشگر بلوک اضافه کنند تا سرمایه گذاری های خود را نظارت یا پیگیری کنند. کاربران همچنین می توانند هشدارهایی را تنظیم کنند تا از هر تراکنش دریافتی از طریق ایمیل مطلع شوند. Etherscan همچنین خدمات API را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا آنها بتوانند برنامه های غیرمتمرکز ایجاد کنند.

Etherscan اطلاعات زیر را برای تمام تراکنش های ورودی و خروجی ارائه می دهد:

 • هش تراکنش
 • تعداد بلوک هایی که تراکنش در آنها ثبت شده و زمانی که تراکنش تایید شده است
 • آدرس فرستنده و گیرنده
 • هزینه گاز
 • مبلغ ارسال شده
 • کل کارمزد تراکنش

Etherscan چگونه کار می کند؟

برای استفاده از Etherscan، کافی است هر آدرس کیف پول عمومی اتریوم را در قسمت جستجو در بالای صفحه اصلی Etherscan.io وارد کنید. انجام این کار به کاربران اجازه می دهد تا تمام تراکنش های مرتبط با آن آدرس را مشاهده کنند.

مشاهده تراکنش و کیف پول در Etherscan

کاوش یک آدرس کیف پول در Etherscan در زیر برگه “Transactions” فهرستی از تمام تراکنش‌های ETH (Txns) یا تراکنش‌هایی که از گاز (Gwei) مرتبط با آن کیف پول خاص استفاده کرده‌اند را نشان می‌دهد.

آدرس کیف پول را در صفحه اصلی Etherscan تایپ کنید و روی “جستجو” کلیک کنید تا به صفحه ای هدایت شوید که تمام اطلاعات آن کیف را نمایش می دهداین داده ها شامل موجودی ETH و ارزش آن به دلار ایالات متحده و همچنین مروری بر تاریخچه تراکنش کیف پول خواهد بود.

روی تب تراکنش‌های کیف پول کلیک کنید، که صفحه جدیدی باز می‌شود که جزئیات تمام تراکنش‌های مربوط به آن آدرس را نشان می‌دهدجزئیات شامل شناسه تراکنش، ارتفاع بلوک و زمان تایید تراکنش است.

ارتفاع بلوک به بلوکی که تراکنش در آن گنجانده شده است اشاره دارد. آدرس فرستنده و گیرنده و کل هزینه تراکنش نیز نشان داده شده است.

برای کاوش و ردیابی یک تراکنش، کاربران به هش تراکنش یا شناسه تراکنش یا TxHash نیاز دارند. TxHash یک رشته منحصر به فرد از اعداد است که یک تراکنش در بلاک چین را شناسایی می کند.

هنگامی که کاربران TxHash را در نوار جستجوی Etherscan وارد می کنند، لیستی از اطلاعات مربوط به آن تراکنش در صفحه پر می شود. از اینجا، کاربران می توانند برای بررسی اطلاعات تکمیلی تراکنش مذکور، به برگه تراکنش ها مراجعه کنند. چنین داده‌هایی شامل موفقیت‌آمیز بودن، معلق بودن یا ناموفق بودن وضعیت تراکنش و همچنین کل مبلغی است که منتقل شده است.

ارزش تراکنش در اتریوم و همچنین ارزش دلاری اتریوم در زمان تراکنش نیز قابل مشاهده است. Etherscan همچنین مهر زمانی هر تراکنش را علاوه بر هزینه تراکنش که بر حسب دلار آمریکا است نمایش می دهد.

چگونه از ردیاب  Etherscan Gas استفاده کنیم؟

 کارمزد تراکنش مرتبط با تراکنش اشاره دارد که باید با موفقیت در بلاک چین اتریوم اجرا شود. هزینه های تراکنش در اتریوم به عنوان کارمزد گاز نامیده می شود.

شبکه اتریوم ممکن است به شدت شلوغ شود. زمانی که حجم قابل توجهی از ترافیک بر روی بلاک چین اتریوم به دلیل مدل مبتنی بر حراج اتریوم در حال اجرا است، میانگین قیمت بنزین افزایش می‌یابد زیرا کاربران با یکدیگر رقابت می‌کنند و پیشنهاد می‌دهند که تراکنش‌هایشان در بلوک بعدی گنجانده شود. در نتیجه، تراکنش ها با تاخیر مواجه می شوند و برخی از تراکنش ها با شکست مواجه می شوند.

قیمت بنزین بسته به بلوکی که تراکنش کاربر در آن گنجانده شده است و همچنین میزان تراکم شبکه متفاوت استعلاوه بر این، کاربران ممکن است نتوانند تخمین دقیقی از هزینه های گازی را که باید قبل از شروع معامله بپردازند، تشخیص دهند.

برای تعیین دقیق کارمزدهای گاز تراکنش، بهتر است از ردیاب Gas اترسکن استفاده کنیدردیاب Etherscan Gas بیش از اینکه تفاوت را در بازه های زمانی مختلف به کاربران نشان دهد، انجام می دهدهمچنین برای تخمین میزان شلوغی شبکه و هزینه تراکنش به ازای هر تراکنش مفید است.

ردیاب Etherscan Gas به عنوان یک ماشین حساب ETH Gas عمل می کنداین تراکنش های معلق روی بلاک چین اتریوم را بررسی می کند تا تعیین کند که یک تراکنش به چه مقدار Gas نیاز دارد.

کاربران یک برآورد هزینه Gas دریافت می کنند تا بتوانند زمان تراکنش های خود را برای جلوگیری از ترافیک بالای شبکه تنظیم کنندانجام این کار باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های تراکنش می‌شود و امکان انجام معاملات ارزان‌تر و روان‌تر را فراهم می‌کند، بدون اینکه از اضطراب ناشی از عدم آگاهی از شکست یا موفقیت یک تراکنش رنج ببرید.

چگونه از Etherscan برای بررسی موجودی کیف پول و تاریخچه استفاده کنیم؟

برای مشاهده اینکه چگونه موجودی کیف پول کاربر در طول زمان تغییر کرده است، آدرس کیف پول را در Etherscan جستجو کنید و “Analytics” را انتخاب کنیداز اینجا، کاربران می توانند تجزیه و تحلیل داده های کیف پول کاربر، مانند موجودی ETH کاربر، کل تاریخچه انتقال، تراکنش ها و هزینه های پرداخت شده را مشاهده کنند.

استفاده از Etherscan برای بررسی قراردادهای هوشمند و دسترسی به کیف پول

با استفاده از ویژگی‌های «خواندن قرارداد» و «نوشتن قرارداد» در برنامه Etherscan، می‌توان قراردادهای هوشمند را بدون نیاز به مجوزهای خاص خواند و ویرایش کرداین برگه ها اطلاعات بلادرنگی در مورد توکن ها و قراردادهای هوشمند مختلف ارائه می دهندکاربران همچنین ممکن است از این ویژگی‌ها برای شروع انتقال رمز و تأیید تراکنش‌های قرارداد هوشمند استفاده کنند.

با استفاده از بررسی کننده تایید رمز Etherscan می توان دسترسی توکن به کیف پول کاربر را حذف کرد. هنگامی که کاربران برای خرید یا تعویض توکن با DApps تعامل می کنند، با اجازه آنها مستقیماً به کیف پول کاربر ضربه می زنند. بنابراین، DApps یک هدف جذاب برای کلاهبردارانی است که به دنبال دسترسی به آدرس کیف پول اتریوم کاربران هستند.

اگر کاربران فعالیت مشکوکی را مشاهده کنند یا فکر کنند که یک DApp به خطر افتاده است، می توانند از Etherscan برای لغو دسترسی آن به یک آدرس کیف پول خاص استفاده کنند. دارایی های کاربر در داخل کیف پول از بین نخواهند رفت، اما کاربران باید در دفعه بعد که به DApp دسترسی پیدا کردند، مجدداً مجوز توکن ها را صادر کنند.

برای استفاده از Etherscan برای بررسی لیست توکن تایید شده کاربر، آدرس کیف پول کاربر را در بررسی کننده تایید رمز Etherscan جستجو کنید. انجام این کار فهرستی از تمام تعاملات قرارداد هوشمند تایید شده با آن کیف پول را در اختیار کاربران قرار می دهد. از آنجا، کاربران می‌توانند کیف پول خود را به Etherscan متصل کرده و روی Revoke کلیک کنند تا مطمئن شوند که DApp خاص دیگر به کیف پول کاربر دسترسی ندارد.

مسیر پیش رو

Etherscan یکی از ابزارهای پیشرو برای دسترسی به داده های بلاک چین قابل اعتماد اتریوم است. Etherscan می تواند کد قرارداد هوشمند را بررسی کند، قیمت بنزین را ردیابی کند و بلاک چین اتریوم را در زمان واقعی نظارت کند.

در نهایت، Etherscan رایگان است و نیازی به ثبت نام کاربر برای دسترسی به تمام ویژگی های آن ندارد. به طور کلی، این یک مکان عالی برای شروع برای کاربرانی است که مایلند طیف کاملی از عملکردهای یک بلاک چین و همچنین کیف پول اتریوم خود و اطلاعاتی را که می توانند از یک کاوشگر بلاک چین به دست آورند، بیاموزند.