Polygon – یکی از محبوب‌ترین راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم – شاهد اجرای یکی از بزرگترین ارتقاءهای اخیر شبکه اصلی آن بود. یعنی، EIP- 1559 است که شروع به سوزاندن توکن های MATIC به عنوان بخشی از هر تراکنش می کند.

CryptoPotato هفته گذشته گزارش داد که EIP-1559 قرار است به زودی فعال شود. این تیم رسما اعلام کرد که این به روز رسانی در تاریخ 18 ژانویه در ساعت 3 بامداد UTC، پس از ارتقای موفقیت آمیز، تست بر روی شبکه را آغاز کرده است 

در میان موارد دیگر، شاید مهم‌ترین تغییری که در شبکه Polygon رخ می‌دهد، معرفی مکانیزم سوزاندن توکن‌های کاهش‌دهنده تورم است که شروع به از بین بردن توکن MATIC اصلی شبکه می‌کند و در عین حال دید هزینه‌ها را نیز بهبود می‌بخشد.

EIP-1559 از حراج قیمت اول به عنوان مکانیزم اصلی برای محاسبه هزینه خلاص می شود. در عوض، یک کارمزد پایه گسسته برای تراکنش‌ها که باید در بلوک بعدی گنجانده شود و یک کارمزد اولویت برای سرعت بخشیدن به پردازش وجود دارد. کارمزد پایه، که بسته به تراکم شبکه در نوسان است، سپس سوزانده می شود.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت MATIC در 24 ساعت گذشته 7.8 درصد کاهش یافته است. با این وجود، ارزش دارد به پیامدهای بلندمدت معرفی مکانیسم سوزاندن نگاهی انداخت .

با این حال، برخلاف اتریوم، MATIC عرضه ثابتی معادل 10 میلیارد دارد، بنابراین هر گونه کاهش در تعداد کلی توکن‌های موجود در بازار یک اثر کاهش تورم قطعی خواهد داشت.

این تیم قبلاً تأثیر بالقوه بر عرضه کل MATIC را شبیه‌سازی کرده است، با استفاده از تجربیات اتریوم از زمان هارد فورک لندن و نتیجه‌گیری‌ها حاکی از سوزاندن سالانه 0.27 درصد از کل عرضه MATIC است.

سوزاندن یک امر دو مرحله ای است که از شبکه Polygon شروع می شود و در شبکه اتریوم کامل می شود.