یک CryptoPunks NFT امروز به قیمت 8000 ETH یا 23.7 میلیون دلار فروخته شد.

رکورد قبلی CryptoPunks با 11.8 میلیون دلار را که در ژوئن گذشته ثبت شده بود، دو برابر می کند.

CryptoPunks سال ها قبل از شوق NFT مدرن است و O.G. وضعیت مجموعه تصاویر پروفایل اتریوم 2017 را به یک افسانه در فضا تبدیل کرده است. ده‌ها کریپتوپانک به ارزش یک میلیون دلار ETH یا بیشتر فروخته‌اند، اما امروز، این مجموعه رکورد قبلی خود را با یک فروش نزدیک به 24 میلیون دلار شکست.

روز شنبه، CryptoPunk #5822 به قیمت 8000 ETH یا حدود 23.7 میلیون دلار در زمان فروش فروخته شد. دیپاک تاپلیال، مدیر عامل شرکت زیرساخت‌های بلاک چین ابری، NFT را مستقیماً از بازار آنلاین خود Larva Labs توسعه‌دهنده CryptoPunks خریداری کرد.

بالاترین فروش قبلی برای کریپتوپانک 11.8 میلیون دلار بود که توسط Shalom Meckenzie بزرگترین سهامدار DraftKings در حراجی ساتبی در ژوئن 2021 خریداری شد. در همین حال، بزرگترین فروش زنجیره ای از طریق بازار آزمایشگاه Larva در دسامبر رخ داد، زمانی که نام مستعار 4156 خود را فروخت. پانک همنام با ارزش 10.26 میلیون دلار ETH.

تاپلیال در توییتی نوشت که از اهرمی از طریق پروتکل DeFi Compound Finance برای پرداخت هزینه کریپتوپانک استفاده کرده است و به رابرت لشنر، بنیانگذار Compound گفت: «به لطف Compound Finance، می‌توانم در حین خرید این ETH را همچنان نگه دارم. اساساً ETH به پانک-این طولانی است.”

پانک جدید او دارای نادرترین نوع آواتار است: بیگانه. فقط 9 کریپتوپانک از کل مجموعه 10000 آواتار بیگانه هستند. این پانک خاص آخرین بار در جولای 2017 به قیمت 8 ETH یا کمی بیش از 1600 دلار در آن زمان فروخته شد.

فروش روز شنبه چهارمین فروش بالاتر برای یک NFT منفرد است. «Everydays: The First 5000 Days» بیپل با 69.3 میلیون دلار رکورد فروش تک NFT را از مارس گذشته به خود اختصاص داد.

فروش این هفته «ساعت» NFT هنرمند پاک به AssangeDAO با ارزش کمتر از 54 میلیون دلار در رتبه دوم قرار دارد. «انسان» بیپل، که یک مجسمه هیبریدی فیزیکی/دیجیتال را با یک NFT جفت می کند، در ماه نوامبر به قیمت 29 میلیون دلار فروخته شد و در رتبه سوم قرار گرفت. طبق داده‌های CryptoSlam، مجموعه CryptoPunks – که Larva Labs به عنوان یک پروژه رایگان برای نعناع منتشر کرد – تا به امروز بیش از 2 میلیارد دلار حجم معاملات ثانویه ایجاد کرده است.