سنگاپور در اقدامی نادر، تحریم هایی را علیه روسیه به دلیل تهاجم اوکراینی این کشور اعمال کرد. این تحریم ها شامل محدودیت بر بانک مرکزی روسیه، تراکنش های ارزهای دیجیتال، ممنوعیت صادرات لوازم الکترونیکی و نظامی است. سنگاپور که به عنوان قطب مالی آسیا شناخته می شود، به ندرت محدودیت های اقتصادی را بر روی هیچ کشوری اعمال می کند.

اقدام نادری که سنگاپور انجام داده است

این اولین بار در دهه‌های اخیر است که سنگاپور بدون کمک شورای امنیت سازمان ملل محدودیت‌هایی را ایجاد می‌کند.

بلومبرگ گزارش می دهد که برای کشور کوچکی مانند سنگاپور، این یک اصل نظری نیست، بلکه یک سابقه خطرناک است. به همین دلیل سنگاپور حمله بی دلیل روسیه به اوکراین را به شدت محکوم کرده است

بر اساس گزارش ها، سنگاپور تنها کشور آسیای جنوب شرقی است که روسیه را تحریم کرده است. در همین حال، ایالات متحده، بریتانیا و برخی از کشورهای اروپایی قبلاً تحریم ها را در قدرت قرار داده اند. ژاپن همچنین در حال آماده شدن برای ضربه زدن به روسیه با چند محدودیت برای آسیب رساندن به صنعت ارزهای دیجیتال خود است.

پیش از این، تحریم های اعمال شده توسط متحدان، بانک های روسیه را از شبکه پرداخت جهانی سوئیفت مسدود کرد. این حرکت باعث کاهش بیش از 30 درصدی روبل روسیه شده است.

این می تواند ضربه بزرگی برای دولت روسیه باشد زیرا این اقدامات هم در بازار سنتی و هم در بازار ارزهای دیجیتال اعمال می شود. در همین حال، این به همین ترتیب خدمات سنگاپور را که به روسیه در جمع آوری بودجه جدید کمک می کند، متوقف خواهد کرد.

طبق گزارش‌ها، روس‌ها حدود 5 تریلیون روبل (46.6 میلیارد دلار) در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند در حالی که این کشور پس از ایالات متحده و قزاقستان، سومین استخراج‌کننده رمزارز است. اتحادیه برخی کشورها با اعمال تحریم‌های مؤثرتر بر صنعت کریپتو روسیه، مطمئناً هدف خود را نابودی کامل خواهد کرد.