صرافی برجسته ارزهای دیجیتال Crypto.com در حال خرید دو صرافی به مبلغ 216 میلیون دلار از شرکت خدمات مالی IG Group Holdings Plc است .طبق بیانیه IG Group، صرافی‌ها عبارتند از صرافی مشتقات آمریکای شمالی [Nadex] و Small Exchange Inc که Crypto.com نزدیک به 40 درصد از سهام آنها را به دست خواهد آورد.

طبق جزئیات این معامله، انتظار می‌رود که در نیمه اول سال 2022 مشروط به تایید مقررات بسته شود،. یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی Crypto.com، Kris Marszalek در بیانیه شرکت ، خاطرنشان کرد که خرید پیشنهادی به مشتریان ما امکان دسترسی به مجموعه کاملاً جدیدی از ابزارهای مالی را می دهد.

در مورد صرافی‌هایی که به‌زودی خریداری می‌شوند، Small Exchange قبلاً از طرف Interactive Brokers Group، PhillipCapital، Jump Capital، Citadel و Peak6 Investments، مطابق با Crunchbase، حمایت دریافت کرده بود. بر اساس گزارش ها، Crypto.com از این خرید به عنوان دروازه ای برای تجارت برخی مشتقات و محصولات آینده برای مشتریان مستقر در ایالات متحده استفاده خواهد کرد.

در همین حال، صرافی آنلاین مستقر در ایالات متحده Nadex، محصولات مشتقات خرده فروشی را در برخی از بازارهای بزرگ جهانی ارائه می دهد. به گفته مدیر عامل گروه IG، June Felix :

“این معامله از اهداف استراتژیک IG با ارائه بازده قابل توجهی از سرمایه گذاری های قبلی انجام شده در Nadex و Small Exchange پشتیبانی می شود و تمرکز IG را بر رشد و گسترش گزینه های ایالات متحده و مشاغل آتی افزایش می دهد.”

بازار پررونق کریپتو شاهد علاقه فزاینده ای بوده است. بسیاری از شرکت‌های رمزنگاری در حال ایجاد مشارکت‌ها و خریدهای جدید هستند، از جمله Crypto.com. این شرکت اخیراً قراردادی 700 میلیون دلاری با AEG برای خرید حقوق نامگذاری Staples Center که به مدت 20 سال خانه لس آنجلس کلیپرز و لس آنجلس لیکرز NBA بود، بسته است.

طبق گزارش‌ها، شرکت‌های کریپتو در سال 2021 نسبت به سال 2020، 520 درصد سرمایه بیشتری جذب کرده‌اند. برای در نظر گرفتن همه چیز، این ارزش در سال 2020 حدود 3.1 میلیارد دلار بود و در سال 2021 به 21.3 میلیارد دلار افزایش یافته است. این یک معیار اصلی برای تمرکز بر ادامه است.