درک تفاوت های اساسی بین بازی های کریپتو و بازی های NFT ضروری است. در حالی که بازی کریپتو خارج از تمام معایب تمرکز می ماند، NFT در بازی به کاربران اجازه می دهد از حقوق مالکیت بازی های انحصاری خود بهره مند شوند. این امر ارزش بازی را بیشتر می کند و آن را در دنیای بازی بسیار محبوب تر می کند. برای ساده‌تر کردن این موضوع، بازی Crypto از ارز دیجیتال برای کسب درآمد و تراکنش با سایر بازیکنان استفاده می‌کند. از سوی دیگر، بازی NFT تجربه بسیار کامل تری را ارائه می دهد که بر روی استفاده از ارز بومی متمرکز شده است تا دارایی های منحصر به فرد بازی تولید و جمع آوری شود که می تواند در بازی برای اقدامات و قدرت های خاص استفاده شود.

Colexion ساخته شده است تا فرصت‌های بی‌نهایتی را برای هنرمندان نوظهور دیجیتال فراهم کند، جایی که کاربران در حین بازی، توکن‌ها یا جوایزی را جمع‌آوری می‌کنند، می‌جنگند و به دست می‌آورند. بازی برای کسب درآمد یک پارادایم کاملاً جدید است که بر پایه ایجاد ارزش در دنیای واقعی از آیتم‌های درون بازی و دیگر اشکال کالاهای دیجیتال با استفاده از توکن‌های غیرقابل تعویض، ارزهای دیجیتال و سایر فناوری‌های بلاک چین استوار است.

این پلتفرم اولین مجموعه از برگه های برنده NFT خود را با حضور بیش از 30 افسانه از انجمن سرگرمی و ورزش در 12 دسامبر 2021 در ساعت 12:12:21 بعد از ظهر به وقت IST راه اندازی می کند. کارت ترامپ به کاربران این امکان را می دهد که بازی کنند و برنده شوند. علاوه بر این، NFT ها شامل صداپیشگی افراد مشهور عمیق می شوند تا طرفداران احساس کنند بیشتر با آنها ارتباط برقرار می کنند

Colexion با NFT های خود فرصتی را برای کاربران فراهم می کند تا شخصاً با ستاره های خود ملاقات کنند و کالاهای امضا شده خود را برنده شوند. این افت اولیه NFT که خود را در محل تلاقی مجموعه‌های دیجیتالی نوآورانه NFT قرار می‌دهد، الگویی برای افراد مشهوری خواهد بود که می‌خواهند به طرفداران مالکیت تایید شده ارز دیجیتال خود را همراه با امتیازات تعبیه‌شده در اکوسیستم Colexion ارائه دهند.

از آنجایی که بازی های سنتی به تنظیمات پیچیده تری نیاز دارند، بازی مجازی برای ایجاد تجربه کلی کاربر یکپارچه و یکپارچه تکامل یافته است. و Colexion، از طریق رابط کاربری آسان خود، افراد را قادر می سازد تا جامعه خود را تقویت کنند و در میان دیگران به رسمیت شناخته شوند. با افزایش محبوبیت NFT ها در سال 2021، بازی های مجازی دارایی های دیجیتال و هویت را در دستان بازیکن به ارمغان می آورد و بر فشار برای تمرکززدایی در صنعت بازی سوار است. سرمایه گذاران به این روند توجه کرده اند و Polygon یکی از سرمایه گذاران اصلی است.

ابهای آگراوال، بنیانگذار بازی، در مورد آینده بازی می گوید: «بازی NFT به عنوان یک بخش غول پیکر در حال ظهور است که پتانسیل بسیار زیادی دارد. ما به کاربران خود یک تجربه مجازی و دنیای واقعی را از طریق آخرین نوآوری و فناوری ارائه می دهیم. ما فرصتی برای بازی با NFT و کسب درآمد از طریق آن فراهم می کنیم. بازار NFT ما همچنین جمع آوری کارت های معاملاتی را به عنوان NFT برای راه اندازی مجموعه کارت NFT شما فراهم می کند. در حالی که بر کسی پوشیده نیست که بازار NFT در حال رشد برای تبدیل شدن به یک صنعت میلیارد دلاری است، بازی‌ها یکی از مناسب‌ترین موارد استفاده از NFT هستند که پتانسیل بسیار زیادی برای رشد دارند.

با این اوصاف، Colexion نسل جدیدی از بازی‌ها را به نمایش می‌گذارد، که در آن گیمرها این آزادی را خواهند داشت که فرصت‌های مختلف را کشف کنند و از جایی که عاری از هر گونه محدودیتی است فعالیت کنند و برای آن پاداش‌هایی کسب کنند.