چارلز هاسکینسون، یکی از بنیانگذاران Cardano در گذشته به صراحت گفته است که آنها عجله ای برای اجرای ارتقاء به قیمت امنیت و حفظ حریم خصوصی ندارند. ویژگی قراردادهای هوشمند مورد انتظار اخیراً در ماه سپتامبر با ارتقای آلونزو ادغام شد که کاردانو را وارد عصر Defi و NFT کرد. هاسکینسون که اغلب از طریق جلسه AMA خود با جامعه تعامل دارد، در مورد کلیدهای پراکسی، امنیت نهایی و ارتقای حریم خصوصی که می تواند در سال آینده به شبکه Cardano بیاید صحبت کرد.

هاسکینسون در مورد سه جاکلیدی صحبت کرد که می توانند در آینده نزدیک نقش کلیدی در امنیت و حریم خصوصی Cardano داشته باشند. سه زنجیره کلید یعنی کلید معلق، کلید رای گیری و کلید staking یک پارتیشن امن بین زیرساخت سرد و گرم در بلاک چین نگه می دارند. استفاده از کلیدهای پروکسی در زیرساخت، برخی از اطلاعات حیاتی کاربر را که اغلب توسط هکرها و کلاهبرداران هدف قرار می گیرند، جدا می کند.

هاسکینسون گفت که او جزو اولین کسانی است که در این صنعت مفهوم زنجیره های جانبی را برای تضمین امنیت بهتر ارائه کرده است، با این حال، اجرای همان می تواند کمی دیرتر در سال 2022 انجام شود.

ما اولین بازاری بودیم که این مدل (زنجیره های جانبی) را منتشر کردیم. به همین دلیل است که این مدل بسیار مقیاس پذیر است زیرا می توانید هر تعداد از این موارد را که می خواهید راه اندازی کنید. این فقط ظرفیت حمل سیستم است.”

“این باید کمی بعد در نقشه راه بیاید. بنابراین نیمه دوم سال 2022، احتمالاً به این دلیل که کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. اما قطعاً چیزی است که ما به دنبال پروتکلی برای آن هستیم.»

قیمت $ADA در آستانه هاردفورک آلونزو به بالاترین حد خود یعنی 3.10 دلار رسید، اما پس از ارتقا نتوانست آن را افزایش دهد. دلار ADA در حال حاضر با قیمت 1.81 دلار معامله می شود که در 24 ساعت گذشته 1 درصد رشد داشته است و 2.0 دلار مقاومت مهم در حال حاضر است.