مجموعه NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC) روز سه شنبه اعلام کرد که یک میلیون دلار به کشور آدرس کیف پول رسمی اتریوم اوکراین اهدا کرده است.

حساب توییتر مجموعه NFT این اطلاعات را همراه با یک پیوند تراکنش Etherscan به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد 388.999 ETH (کمی بیش از یک میلیون دلار) پس از الهام گرفتن از مشارکت اعضای جامعه خود ارسال کرده است.

NFT ها توکن های منحصر به فردی هستند که در یک بلاک چین مانند اتریوم وجود دارند و نشان دهنده مالکیت یک دارایی هستند. BAYC یکی از اولین مجموعه‌های NFT بود که به قیمت کف یا حداقل قیمت «اکنون خرید» برای هر NFT بیش از 50 ETH رسید.

از آن زمان، BAYC به یک نماد فرهنگی در فضای NFT تبدیل شده است، با افراد مشهوری مانند امینم، استف کوری، جیمی فالون، و بسیاری دیگر که به این مجموعه “میپیوندند”.

در حال حاضر، BAYC دومین مجموعه بزرگ NFT در تمام دوران است که بر اساس رتبه بندی بازار OpenSea، بیش از 417000 ETH (1 میلیارد دلار) در فروش ثانویه به ثبت رسانده است.

کمک مالی BAYC به اوکراین پس از آن صورت گرفت که تعدادی دیگر از جوامع Web3 – از DAO ها گرفته تا دارندگان memecoin گرفته تا مجموعه های NFT – پروژه ها و ابتکاراتی را با محوریت کمک به کمک به اوکراین اعلام کردند.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط Merkle Science، اوکراین تا به امروز بیش از ۸۸ میلیون دلار کمک مالی به ارزهای دیجیتال دریافت کرده است و دولت در حال حاضر حدود ۷ میلیون دلار اتریوم در کیف پول خود دارد.