به نظر می‌رسد که ارزهای دیجیتال خصوصی نمی‌توانند به قانون‌گذاران انگلیسی از مزایای خود نسبت به خطرات احتمالی خود اطمینان دهند. در برنامه اخیر بی بی سی، جان کانلیف، معاون فرماندار ثبات مالی، نگرانی های بیشتری را در مورد ارزهای دیجیتال مطرح کرد.

عضو کمیته تعیین نرخ بانک انگلستان گفت:

«نقطه‌ای که [دارایی‌های کریپتو] در آن خطر ایجاد می‌کنند، نزدیک‌تر می‌شود. من فکر می‌کنم که قانون‌گذاران و قانون‌گذاران باید در این مورد سخت فکر کنند.»

ناظران بریتانیا محتاط هستند

چندی پیش، اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، نگرانی هایی را در مورد دارایی های رمزنگاری شده که به طور بالقوه به فعالیت های غیرقانونی کمک می کند، ابراز کرده بود. او بنا به گزارش‌ها ادعا کرده بود که پذیرش گسترده آن به عنوان «شکل پرداخت» به مجرمان و کلاهبرداران نیز کمک می‌کند.

ماه گذشته، سر جان کانلیف ​​در یک سخنرانی توضیح داده بود که «در حالی که فناوری‌های رمزنگاری چشم‌اندازی برای پیشرفت‌های اساسی در خدمات مالی ارائه می‌دهند، برنامه‌های فعلی آن‌ها اکنون به دلایلی یک نگرانی برای ثبات مالی هستند.» او در پادکست اضافه کرد.

قضاوت من این است که آنها در حال حاضر ریسک ثبات مالی نیستند، اما بسیار سریع در حال رشد هستند و بیشتر در حال ادغام با آنچه من می توانم آن را سیستم مالی سنتی بدانم، می شوند.

بنابراین، او خواستار چارچوبی برای مدیریت دارایی‌های کریپتو شد و افزود که «ما باید برای اطمینان از وجود مقررات، کار را شروع کنیم».

پیش از این نیز، او خواستار مقررات بیشتر شده بود و به این اشاره کرد که “استفاده اصلی از دارایی های رمزنگاری بدون پشتوانه برای سرمایه گذاری سفته بازانه است.”

افزایش پذیرش

و اکنون، سرمایه‌گذاران بیشتری از رمزنگاری استقبال می‌کنند. یک نظرسنجی اخیر نشان داد که «بیش از یک سوم از نسل هزاره و نیمی از نسل Z از دریافت 50 درصد حقوق خود در بیت کوین و/یا سایر ارزهای دیجیتال خوشحال خواهند شد».

با آن، 67 درصد از سرمایه گذاران مستقر در بریتانیا در نظرسنجی دیگری علاقه خود را برای سرمایه گذاری در طبقه دارایی های نوسان نشان داده اند. این زمانی بود که سازمان رفتار مالی (FCA) اظهار داشت که تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران جدید و جوان به اشتباه معتقدند که رمزارزها یک طبقه دارایی تنظیم‌شده هستند.

با افزودن اینکه کریپتوها شبیه قمار هستند، نسبت به این سرمایه گذاری های پرخطر هشدار داده بود.

در همین حال، بانک انگلستان CBDC را لیگ متفاوتی از سرمایه گذاری بدون ریسک های ذکر شده در نظر می گیرد. اما، طبق گزارش‌ها، ارز دیجیتال بانک مرکزی بریتانیا تا قبل از سال 2025 بعید است.

 

 

اما، کانلیف ​​خاطرنشان کرد،

“دلیلی که ممکن است در نظر بگیریم، چرا که به طور فعال در حال بررسی معرفی فرم دیجیتال پوند پول نقد بانک انگلستان هستیم، این است که نحوه زندگی و نحوه معاملات ما همیشه در حال تغییر است.”