به روشی مشابه Block.one، SEC قصد دارد BlockFi را به دلیل ارائه اوراق بهادار ثبت نشده جریمه کند.

BlockFi، یک پلتفرم وام‌دهی رمزنگاری، به دلیل ارائه محصولی که به مشتریان برای وام دادن توکن‌هایشان سود پرداخت می‌کند، ملزم به پرداخت جریمه 100 میلیون دلاری است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار مدعی است که محصولات دارای بهره، اوراق بهادار ثبت نشده هستند. مبلغ نهایی که باید توسط BlockFi پرداخت شود قرار است هفته آینده مشخص شود. این جریمه شدیدترین جریمه SEC برای یک شرکت ارز دیجیتال خواهد بود .

BlockFi همچنین قرار است محصول پربازده جدید خود را برای اکثر ساکنان ایالات متحده متوقف کند. کسب‌وکار اصلی BlockFi برای قفل کردن بیت‌کوین، اتریوم و تتر در حساب‌های پس‌انداز به مشتریان بازده بالایی ارائه می‌کند. بازدهی 5 تا 10 درصد ارائه می شود. BlockFi دارایی های قفل شده را با نرخ بالاتری وام می دهد.

اولین اجرا BlockFi با تنظیم کننده نیست

همانطور که قبلا توسط BeInCrypto گزارش شده بود، تنظیم‌کننده‌های ایالتی از ایالت اصلی BlockFi در نیوجرسی، ورمونت ، آلاباما و تگزاس همگی در سال 2021 به روشی با BlockFi مقابله کردند. برخی از موارد و دستورات منصرف صادر کردند. دیگران دستورات نمایشی. موضوع اصلی عرضه اوراق بهادار ثبت نشده بود که توجه SEC را به خود جلب کرد. اگر یک مصرف کننده پول خود را در یک محصول سرمایه گذاری، یا به قول SEC، “در یک شرکت مشترک” قفل کند، SEC معتقد است که این به یک قرارداد سرمایه گذاری تبدیل می شود. قرارداد سرمایه گذاری در محدوده اختیارات نظارتی SEC قرار می گیرد.

تنظیم کننده ها نگران امنیت سرمایه گذاران و فقدان بیمه فدرال برای این حساب ها هستند. BlockFi در پاسخ به جریمه احتمالی 100 میلیون دلاری بیانیه ای صادر کرد . آنها گفتند که در “شایعات بازار” شرکت نمی کنند. آنها به مشتریان اطمینان داده اند که دارایی های آنها در BlockFi ایمن است و حساب های بهره BlockFi همچنان سود کسب می کنند.

BlockFi از 1 دسامبر 2021 هزینه های برداشت را برای همه دارایی ها معرفی کرد که باعث ناراحتی مشتریان شد. هزینه ها برای Chainlink، Ethereum، PAXG، Uniswap، توکن Basic Attention، BTC و LTC اعمال می شود. این شرکت ادعا کرد که این کارمزدها برای مبارزه با افزایش کارمزد تراکنش ها در اتریوم معرفی شده است و از هزینه های برداشت سود نمی برد. جامعه خشمگین شد زیرا پلتفرم‌های دیگری مانند Nexo سه برداشت رایگان در ماه ارائه می‌کنند، علاوه بر این، برای هر تراکنش بعدی، یک کارمزد یکسان برای برداشت وجود دارد.

SEC Block.one را به دلیل تخلفات مشابه جریمه کرد

در سال 2019، SEC Block.one را 24 میلیون دلار جریمه کرد به دلیل انجام یک عرضه اولیه سکه ثبت نشده ارزهای دیجیتال که باعث جمع آوری چند میلیارد در طول یک سال شد. استفانیس آواکیان، مدیر بخش اجرای SEC، درباره مجازات مدنی گفت: «شرکت‌هایی که اوراق بهادار را به سرمایه‌گذاران ایالات متحده عرضه می‌کنند یا می‌فروشند، صرف نظر از صنعتی که در آن فعالیت می‌کنند یا برچسب‌هایی که روی آن قرار می‌دهند، باید از قوانین اوراق بهادار پیروی کنند. محصولات سرمایه گذاری که ارائه می دهند.