شاخص ترس برای کریپتو به دلیل کاهش دو رقمی به اندازه 1/3 ارزش دارایی ها و کاهش مالی فدرال رزرو قرمز شده است. اگر فکر می‌کنید همه چیز همین بود، سرکوب اخیر روسیه در مورد کریپتوها روزهای غم انگیزی را در پیش رو نشان می‌دهد. بنابراین، اگر نمودارها پایین‌ترین و اوج‌های پایین‌تر را برای همه کریپتوها به صورت متوالی نشان دهند. نباید تعجب آور باشد که یک زمستان طولانی رمزنگاری می تواند در را بزند.

با این حال، برخی از کریپتوها تقریباً 90٪ تا 100٪ از ارزش خود را با وجود استفاده قوی برای آینده از دست می دهند، وقتی چنین اتفاقاتی رخ می دهد، کسری اعتماد در بازار اجتناب ناپذیر می شود. از این رو، باید علت وقوع چنین حادثه ای را کشف کرد.

آیا اثر دومینوی بازار کریپتو مقصر است یا عوامل دیگری دخیل بوده است؟ در این مقاله به بررسی پروژه بیت تورنت و چرایی کاهش شدید قیمت آن خواهیم پرداخت. علاوه بر این، ما همچنین به اقدامات متقابلی که اکوسیستم برای کاهش تلفات اتخاذ کرده است نگاه خواهیم کرد.  

چرا برخی از کریپتوها بیشتر ارزش خود را از دست می دهند؟ 

بیت کوین یک اثر دومینو برای سایر ارزهای دیجیتال ایجاد می کند. بنابراین زمانی که بیت کوین سقوط کرد؛ سایر ارزهای دیجیتال این مسیر را دنبال می کنند. از این رو، توجیه اینکه چرا شاهد سقوط شدید در بازار کریپتو هستیم. بیشتر رویدادها تحت تأثیر تقویت دلار در برابر سبدی از سایر ارزها، دارایی ها و حتی سهام بوده است. در نتیجه، به نظر می رسد فشار فروش در اوج خود قرار دارد و معامله گران می خواهند موقعیت خود را با هر چیزی که می توانند مدیریت کنند، ببندند. 

با این حال، برخی از سکه‌ها مانند بیت‌تورنت نسبتاً بالاتر از بیت‌کوین سقوط کرده‌اند و این به یک مشکل تبدیل می‌شود، و این لفاظی که کریپتوها نیاز به تنظیم دارند ممکن است دوباره ظاهر شود. بیایید برای دانستن در مورد BitTorrent که نامی بدشانس در این دسته است، غواصی کنیم. 

بیت تورنت کریپتو چیست؟ 

پروژه BitTorrent یک نسخه توسعه یافته از نرم افزار BitTorrent قدیمی است که امکان دانلود فایل ها را به صورت همتا به نظیر از سرورهای مشترک می داد. با این حال، با گذشت زمان، بیشتر فایل‌ها یا حذف شدند یا نتوانستند برای مدت طولانی روی سرور بمانند. بنابراین نیازی به وجود آمد که همه چیز به صورت غیرمتمرکز انجام شود و دانلود و به اشتراک گذاری فایل باید از نظر ارائه یک تجربه لذت بخش برای کاربران به سطح بعدی برسد. 

از این رو بنیاد Tron پروژه BitTorrent را به دست آورد و توکن BTT را راه اندازی کرد که باعث می شود دانلود سریعتر شود و به دلیل انگیزه های پیوست شده اطمینان حاصل شود که فایل ها برای مدت طولانی روی سرور باقی می مانند. یک مورد خوب، زیرا همه می‌خواهند از مانع پرداخت گزاف به پلتفرم‌های OTT یا کتابخانه‌های آنلاین بگذرند. علیرغم چنین مورد استفاده پیشگامانه یا نوآورانه ای، چرا این توکن اخیرا گرد و غبار را گاز می گیرد. 

چرا قیمت BTT اخیرا کاهش یافته است؟ 

BTT توکن بومی اکوسیستم BitTorrent است. با این حال، اخیراً قیمت توکن در صرافی های خاص کاملاً حذف شده است. بسیاری از رویدادها به دستاوردهای تقریباً بی سابقه ای در چند ماه گذشته نسبت داده شده است. در ماه جولای، این توکن 400 درصد افزایش یافت. با وجود چنین افزایش شدید، سرمایه گذاران چشم انداز چندان مثبتی برای توکن در آینده نزدیک به دلیل موارد استفاده محدود آن ندارند.

جدا از ارائه راه هایی که کاربران می توانند فایل را ذخیره کنند و هر زمان که شخص دیگری از فایل استفاده می کند سود یا هزینه خدمات دریافت کند، Bittorrent نمی تواند چیز جدیدی ارائه دهد. در نتیجه، علیرغم ارتقای پروتکل که اخیراً اتفاق افتاده است، هیچ احساسات مثبتی در بین سرمایه گذارانی که این توکن را دارند، وجود نداشت. برعکس، این سرمایه گذاران تصمیم خود را به ثبت سود و بستن موقعیت خود کرده بودند. از این رو، به نوعی توجیه می کند که چرا توکن تقریباً تمام ارزش خود را در برخی از تجمیع کنندگان از دست داده است. 

اقدامات متقابل اتخاذ شده توسط اکوسیستم چیست؟ 

بیت تورنت برای از بین بردن عقب نشینی سرمایه گذاران، اقدامات مربوط به تغییر نام را اتخاذ خواهد کرد. اکوسیستم/دولت در حین تغییر نام یک ارز یا یک توکن، ارز یا توکن را دوباره تنظیم می‌کند و آن را به قطعات کوچک‌تر تقسیم می‌کند. با انجام این کار، ارزش جدیدی برای ارز یا توکن ایجاد می شود. بیت تورنت با نسبت 1:1000 تغییر نام داده است. 

به این معنی که برای 1 توکن BTT، در مجموع 1000 توکن BTTC ضرب خواهد شد. اکوسیستم رویکردی را برای پذیرش هجوم فزاینده مشتریان در اکوسیستم خود اتخاذ کرده است که به اکوسیستم وارد می شوند تا موارد استفاده جدید مانند سهامداری، کشاورزی و استخراج نقدینگی را دریافت کنند. با استفاده از تغییر نام توکن، اکوسیستم BitTorrent 990 میلیارد توکن موجود را به 990 تریلیون افزایش می دهد و آن را سازگارتر می کند و افزایش بی سابقه قیمت ها را برطرف می کند. 

با این گفته، اکوسیستم از کیف پول‌ها، صرافی‌ها، شرکا و توسعه‌دهندگان خواسته است تا ظرف 30 روز پس از راه‌اندازی شبکه اصلی که در 12 دسامبر 2021 اتفاق افتاد، توکن BTTC را از BTT تعویض کنند.