یکی از عواملی که همچنان مشروعیت صنعت ارزهای دیجیتال را تحت تأثیر قرار می دهد، هک و کلاهبرداری مداوم فضا است. حتی با افزایش هوشیاری و تدابیر امنیتی، پروتکل ارز دیجیتال دیگر، Tsuzuki Inu، دوباره این کار را انجام داده است. آنها توانسته‌اند با میلیون‌ها دلار سرمایه سرمایه‌گذاران فرار کنند و مشکلات ناشی از ارزهای دیجیتال با مضمون سگ و میم را برجسته کنند.

اوایل امروز، کاربران توییتر متوجه شدند که توسعه دهندگان Tsuzuki Inu ظاهراً تمام نقدینگی را از سرمایه گذاران آن خارج کرده اند. تاریخچه تراکنش ها در Etherscan نشان می دهد که آنها توکن های ERC-20 را به 265 اتریوم پیچیده و سپس به USDC به ارزش بیش از 1,157,125 دلار تبدیل کردند.

در همان زمان، ارزش دارایی دیجیتال تقریباً 97 درصد در Coinmarketcap کاهش یافت و در زمان نگارش مقاله با 0.00000000000018 دلار معامله شد.

این توکن از مارس امسال در گردش بود و خود را هم به عنوان میم و هم به عنوان ارز بازی معرفی می کرد. همچنین برنامه‌هایی برای اضافه کردن ویژگی‌های بازی برای کسب درآمد در آینده به همراه کیف پول DEX داشت که اخیراً یک هدیه رایگان برای آن انجام داده بود، احتمالاً برای افزایش مشروعیت توکن و قیمت آن. TZKI مجموعاً 1 کوئینتیلیون با نقدینگی قفل شده داشت.

بر اساس اسکرین شات هایی که از چت های تلگرام در توییتر منتشر شده است، توسعه دهندگان توانستند از این ویژگی عبور کنند و از سرمایه گذاران بخواهند که توکن های TZKI خود را با توکن های TZKI v2 با ارسال آنها به یک حساب قرارداد مبادله عوض کنند.

از آن زمان، دسته توییتر پروتکل غیرفعال شده است، در حالی که کانال تلگرام آن پاسخگو نیست. با رها شدن سرمایه‌گذاران در تاریکی، بسیاری از آنها به توییتر روی می‌آورند تا درباره این موضوع تحقیق کنند یا گریه کنند، در حالی که دیگران به دنبال بزهای قربانی هستند. یکی از اینفلوئنسرهای رمزنگاری، @ShadowedEmbrac3، که به عنوان چهره پروتکل عمل کرده بود، از آن زمان تهدید به مرگ دریافت کرده است. او گفته است که بخشی از تیم مدیریت نبوده و در عوض قربانی کلاهبرداری است.

برخی از سرمایه گذاران همچنین صرافی های قانونی مانند BitMart را برای فهرست کردن چنین توکنی و درخواست از آنها برای بازپرداخت سرمایه گذاری های از دست رفته خود مورد تردید قرار داده اند. با این حال، مشخص شد که بیت‌مارت قبلاً به درخواست تیم پروژه ارز دیجیتال، تمام سپرده‌ها و برداشت‌ها را برای توکن متوقف کرده است.

در زمانی که Memetoken هایی مانند Shiba Inu شاهد افزایش شهاب سنگی هستند و بازی های بازی برای کسب درآمد مانند Axie Infinity موفقیت خوشحال کننده ای را تجربه می کنند، کلاهبرداری از توکن هایی که شبیه رقبای بی گناه به نظر می رسند، رایج شده است. کلاهبرداری Tsuzuki Inu به طرز وحشتناکی یادآور قالیچه نمادین Squid Game است که بازار اخیرا قربانی آن شده است. توکن دیجیتالی که از سریال موفق نتفلیکس با همین نام الهام گرفته شده بود، چند روز پس از افزایش هزاران درصدی ارزش گذاری آن، سقوط کرد و توسعه دهندگان با 3.38 میلیون دلار از دست دادند.