دنیای ارزهای دیجیتال در حال گسترش است زیرا کشورهای بیشتری با پتانسیل آن آشنا می شوند. پاکستان نیز به حامی این فناوری تبدیل شده است و مقامات با فشار فزاینده ای برای تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال مواجه شده اند. در حالی که این کشور در حال تدوین یک برنامه اقدام بود، بانک پیشرو Alfalah وارد یک مشارکت استراتژیک با صرافی LuLu امارات متحده عربی شده است. این صرافی مستقر در ابوظبی یک ارائه‌دهنده خدمات مالی مهم بوده است و هدف آن تسریع و مقیاس‌بندی پرداخت‌های حواله مرزی از طریق RippleNet بود.

بر اساس گزارش‌ها، این مشارکت استراتژیک اجازه می‌دهد که حواله بین امارات متحده عربی و پاکستان جریان یابد، و این اولین ادغام پرداخت برای Alfalah مستقر در پاکستان است. این امر به بخش بزرگی – تقریباً 15٪ از جمعیت پاکستان در امارات اجازه می دهد تا انتقال سریع و مقرون به صرفه را انجام دهند. این گزارش افزود،

طبق برنامه‌های توسعه آنها، این طرح فین‌تک توسط بانک Alfalah به عنوان آزمایشی برای عرضه گروهی با نگرانی‌های خواهر Lulu Exchange در بحرین، عمان، کویت، قطر، سنگاپور و مالزی عمل خواهد کرد.

جالب توجه است که RippleNet چندین بانک از بخش های در حال توسعه جهان را برای ارائه خدمات فرامرزی ادغام کرده است. ششمین بانک بزرگ پاکستان فرصت دیگری برای این کشور بود تا از خدمات خود استفاده کند و بال های خود را در منطقه آسیا و اقیانوسیه گسترش دهد. به گفته بروکس انتویستل، مدیر عامل RippleNet در APAC و MENA، پاکستان یکی از بزرگترین بازارهای حواله بود و آنها به دنبال گسترش دامنه دسترسی خود به بازار جدید تا سال 2022 بودند.

در همین حال، دادگاه عالی سند پاکستان مدت سه ماهه را به دولت تحت رهبری عمران خان برای تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال اختصاص داده است. این دستور در ماه اکتبر صادر شد که به این معنی بود که تا ژانویه 2022، دولت پاکستان باید بتواند شفافیت و قوانین نظارتی را به علاقه مندان به کریپتو پیشنهاد دهد.