AirSwap DAO، سازنده فناوری همتا به همتا برای مبادله دارایی های دیجیتال، امروز اعلام کرد که اولین برنامه وب کامل خود را راه اندازی کرده است: یک P2P DEX کاملاً جدید که کاملاً منبع باز ساخته شده و بر روی انجمن AirSwap  Discord  و  GitHub هماهنگ شده است.

 

از هم اکنون، کاربران می توانند به airswap.io مراجعه کنند تا DEX جدید را با مبادله بین WETH، USDT، USDC، DAI و WBTC امتحان کنند، اما به خاطر داشته باشید که ممکن است حداقل الزامات اندازه وجود داشته باشد. تمام هزینه های پلتفرم از DEX صرف حمایت از مشارکت کنندگان در DAO می شود.

AirSwap اولین بار که P2P DEX خود را در سال 2017 راه اندازی کرد ، از آن زمان به یک جامعه کاملاً متن باز تبدیل شده و در عین حال تمرکز DEX خود را حفظ کرده است.

 

«رفتن از استارت‌آپ به جامعه منبع باز یک تغییر اساسی است: کار از اصول اولیه برای همسو کردن انگیزه‌ها، ایجاد فرآیندهای واضح، تولید ایده‌ها، تبدیل ایده‌ها به عمل و هدایت توسعه محصول. ما بر این باوریم که مبادله غیرمتمرکز چیزی فراتر از فناوری است – با اینکه چه کسی و چگونه آن را ایجاد می کند شروع می شود. AirSwap DAO به عنوان یک جامعه توسعه‌دهنده باز با مأموریت استانداردسازی تجارت همتا به همتا، از انتها به انتها برای ارائه طراحی شده است.

– تیم AirSwap DAO

 

طراحی DAO

پس از تاکید مجدد بر شکل DAO خود، جامعه AirSwap یک فرآیند توسعه محصول از ایده‌پردازی تا تحویل را با ارزش‌گذاری کیفیت، شفافیت، گنجاندن و اتوماسیون ایجاد کرد و تولید کرد:

 

بیش از 20 پیشنهاد جامعه توسط بیش از 20 مشارکت کننده جامعه اجرا شده است

8 توسعه دهنده، 253 commit، 94 درخواست ادغام شده در 30 روز گذشته

+ 1 میلیون دلار کارمزد به طور خودکار بین شرکت کنندگان فعال انجمن توزیع می شود

ردیابی برای شکستن حجم بیش از 1 میلیارد دلار (افزایش 20 برابری نسبت به سال 2019)

گروهی کاملاً جدید از مشارکت‌کنندگان، بیش از 20 AIP (پیشنهادهای بهبود تعویض هوا) را تکمیل کرده‌اند که تعداد بیشتری در مورد L2، ایجاد جامعه و توسعه محصول در دست تولید است.

 

برخی از پیشنهادات تکمیل شده جدید کلیدی عبارتند از:

 

سهامداری AST و سیستم حکمرانی غیرمتمرکز

سیستم پاداش جامعه و پاداش مشارکت کنندگان

پروتکل های معاملاتی با عملکرد بالا و کشف طرف مقابل

برنامه وب جدید DEX از ابتدا به صورت منبع باز ساخته شده است

ویژگی های AirSwap P2P DEX کاملاً جدید

برنامه وب کاملاً غیرمتمرکز است: مرورگر وب کاربر مستقیماً با چندین سرور که توسط سازندگان (شرکت‌های تجاری حرفه‌ای) اجرا می‌شوند، ارتباط برقرار می‌کند. در برخی موارد، معامله‌گران با سوآپ «بدون گاز» مواجه می‌شوند: سوآپی که در آن سازنده گاز را پرداخت می‌کند.

 

لغزش صفر و مقاومت MEV

 

AirSwap DEX جدید که بر اساس مبادلات اتمی ساخته شده است، محافظت طبیعی در برابر ریسک طرف مقابل و MEV (ارزش قابل استخراج معدن) را فراهم می کند و در عین حال کاملاً غیرقانونی است. شما قیمتی را که دریافت می کنید بدون خطر سقوط قیمت یا غلبه بر ربات ها می بینید.

 

پروتکل های تجاری با کارایی بالا

 

فناوری AirSwap شبکه‌های همتا به همتا را با پروتکل‌های RFQ استاندارد و آخرین نگاه قدرتمند می‌کند و آن را  بهترین انتخاب برای شرکت‌های تجاری حرفه‌ای است که وارد سیستم مالی غیرمتمرکز می‌شوند. کسانی که قبلاً در DEX معامله می‌کنند، می‌توانند استراتژی‌های خود را وصل کنند و بروند.

 

مبادله بدون کارمزد برای کاربران نهایی

 

با AirSwap DEX جدید، پروتکل Last Look در برخی موارد به این معنی است که در برخی موارد کاربران دیگر نیازی به پرداخت هزینه تراکنش ندارند: سازنده به روشی حداکثر کارآمد آن را مدیریت می کند. قیمت‌های بی‌درنگ را بدون اتصال کیف پول مشاهده کنید و اسپردهای فشرده‌تر (قیمت‌گذاری بهتر) را ببینید، زیرا سازنده در انقضا قفل نشده است.