Acala راه اندازی زنجیره لایه 1 خود را اعلام کرده است که برای راه حل های غیرمتمرکز طراحی شده است که شامل یک راه حل غیرمتمرکز استیبل کوین، اشتراک DOT و یک نوع منحصر به فرد از سازگاری EVM است که امکان تعامل با Substrate را فراهم می کند.

Acala به عنوان یک مرکز DeFi و نقدینگی برای شبکه Polkadot عمل می کند. این یک شبکه لایه 1 با پشتیبانی از فناوری قراردادهای هوشمند است که با اتریوم سازگار و برای DeFi بهینه شده است. Acala دارای نقدینگی داخلی و برنامه های مالی آماده است. با کمک استیبل کوین غیرمتمرکز aUSD، DOT Liquid Staking و EVM+، به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا به بهترین بخش از شبکه های اتریوم و Substrate دسترسی داشته باشند.

قبل از راه اندازی، Acala در حال حاضر دارای 600 میلیون دلار TVL در هنگام راه اندازی و بیش از 200000 دارنده در سراسر جهان بود. علاوه بر یک TVL چشمگیر، این شبکه توسط VCها و شرکت هایی مانند Pantera، Polychain، DCG و Arrington حمایت می شد.

Acala در حال ساخت نسخه جدیدی از تامین مالی غیرمتمرکز با ترکیب بانکداری سنتی، بهترین بخش صنعت فین تک، با راه حل های موجود DeFi است. سه میلیون مشتری Current.com در حال حاضر منتظر ورود به محصول بازدهی Acala هستند.

در حالی که Acala به طور فعال بر روی محصولاتی که قبلاً به جامعه اعلام شده است کار می کند، آنها همچنان در حال برنامه ریزی برای گسترش زیرساخت پروژه با افزودن یک سیستم پل زدن حیاتی هستند که امکان مقیاس بندی با اکوسیستم چند زنجیره ای فراتر از Polkadot را فراهم می کند.

مدت کوتاهی پس از راه اندازی شبکه، استیکینگ نیز به Acala اضافه خواهد شد که یکی از اولین راه حل ها در مسیر توسعه بیشتر خواهد بود. تیم‌های حاضر در اکوسیستم خود را برای راه‌اندازی Acala آماده می‌کنند، از جمله محصولات Tapio و Curve 2.0 که مبادلات پایداری را برای دارایی‌های یکنواخت مانند DOT/LDOT، aUSD/USDT یا interBTC/RenBTC معرفی می‌کنند.

 Acala قصد دارد راه حلی برای وام دهی و استقراض بومی ارائه کند که در حال حاضر در حال توسعه مخفیانه است، همراه با تیم های متعددی که در حال آماده شدن برای راه اندازی در Acala EVM+ هستند.