Crypto.com “گزارش Crypto for Payments” در سال 2022 پیشرفت های مثبت متعددی را در مورد پذیرش نشان می دهد. حدود 60 درصد از بازرگانان می خواهند پرداخت های رمزنگاری شده را در طول سال بپذیرند و 75 درصد از مشتریان همان علاقه را نشان می دهند.

Crypto.com گزارش جدیدی را در فوریه 2022 منتشر کرد که در مورد ارزهای دیجیتال در فضای پرداخت بحث می کند. ” گزارش Crypto for Payments ” توسط Crypto.com و Worldpay از FIS صادر شده است. این گزارش نگاهی به چندین جنبه کلیدی بازار کریپتو دارد، از جمله بهره، رسانه های پرداخت و رشد کریپتو به عنوان یک رسانه پرداخت.

این گزارش بیش از 110000 کاربر Crypto.com و Worldpay را از پایگاه FIS که تقریباً 1.5 میلیون تاجر دارد مورد بررسی قرار داد. این نظرسنجی‌ها در سه ماهه چهارم 2021 انجام شد. خود شرکت‌کنندگان با افراد زیر 40 سال اکثر مشتریان را تشکیل می‌دهند و شرکت‌کنندگان در نظرسنجی بازرگان عمدتاً از رسانه‌های دیجیتال و بازی‌ها می‌آیند.

یکی از بزرگترین نکات این واقعیت است که افزایش قابل توجهی در علاقه بازرگانان به پذیرش رمزارزها وجود داشته است. تقریباً 60٪ از بازرگانان می خواهند رمز ارز را به عنوان یک وسیله پرداخت در سال آینده بپذیرند، در حالی که 75٪ از مصرف کنندگان همین علاقه را نشان می دهند. ارزهای دیجیتال با بیشترین اولویت بیت کوین، اتریوم و USDC هستند.

جالب اینجاست که تمرکز، حداقل روی طرف بازرگانان، بر تجربه خرید تجارت الکترونیک است و نه در فروشگاه. با این حال، مشتریان به هر دو شکل علاقه نشان می دهند و بیش از 70 درصد آن را ابراز می کنند.

تاکنون تنها 4 درصد از بازرگانان رمزارز را به عنوان پرداخت می پذیرند. شکاف بین تقاضای مشتری و این رقم می‌تواند به‌زودی باعث رشد پذیرش ارزهای دیجیتال شود. تا حدی، قبلاً اتفاق افتاده است، با Shopify که به بازرگانان اجازه می دهد NFT ها را مستقیماً روی پلت فرم خود بفروشند.

 

پذیرش پرداخت های رمزنگاری در افق

آمار نشان داده شده در این گزارش نشان دهنده رشد کلی در پذیرش کریپتو است. در سمت مشتری، حداقل طبق گزارش Crypto.com، هزینه های تبدیل کریپتو به فیات است، در حالی که برای بازرگانان، هزینه تراکنش کمتر و هزینه های اختلاف است.

از مدت ها قبل در مورد این مزایا صحبت شده است، اما تنها در سال های اخیر است که پیشرفت هایی حاصل شده است. قرار گرفتن در معرض بازار کریپتو از طریق تبلیغات Super Bowl و سرمایه گذاری سازمانی نقش مهمی ایفا کرده است.

این علاقه به شرکت های مستقر سرایت کرده است. به عنوان مثال، ویزا قصد دارد یک سرویس مشاوره رمزنگاری راه اندازی کند تا با پذیرش رو به رشد سازگاری داشته باشد.