بازار مالی غیرمتمرکز، معروف به DeFi، در سال گذشته با سرعت فوق‌العاده‌ای در حال رشد است، زیرا معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال به دنبال امنیت و حریم خصوصی از چشمان کنجکاو دولت و اشخاص ثالث هستند. داده‌های DeFi Pulse نشان می‌دهد که یکی از حوزه‌هایی که شاهد رشد شگفت‌انگیزی است، صرافی‌های غیرمتمرکز (یا DEX) هستند که از 4.38 میلیارد دلار به 34 میلیارد دلار در کل حجم معاملات طی سال گذشته افزایش یافته‌اند.

از آنجایی که بیت کوین در هفته گذشته به بالاترین سطح خود رسید، صرافی های متمرکز شاهد خروج عظیمی از سکه ها از صرافی ها به کیف پول های شخصی هستند. طبق گزارش CryptoQuant، ذخایر بیت‌کوین در صرافی‌های رمزنگاری متمرکز به کمترین میزان خود رسید و ۲.۳ میلیون بیت‌کوین در صرافی‌ها ثبت شد که نشان‌دهنده کاهش ۱۰ درصدی از رسیدن به بالاترین میزان سالانه خود یعنی ۲.۵۴ میلیون بیت‌کوین است.

این نشان می‌دهد که تقاضا برای صرافی‌های غیرقانونی در حال افزایش است، بنابراین نیاز به مبادلات غیرمتمرکز کارآمد، ارزان و سریع برای پر کردن شکاف تقاضا است. 4JNet که در سال 2021 راه اندازی شد، یک DEX شفاف، دارای مجوز و منصفانه را برای انجام تراکنش های رمزنگاری، تجارت دارایی های دیجیتال و برش توکن های غیرقابل تعویض (NFT) بدون دردسر با چند ضربه یک دکمه به کاربران ارائه می دهد.

4JNet Exchange: اوج عدالت

همانطور که در بالا ذکر شد، 4JNet یک صرافی غیرمتمرکز است که قرار است در روزهای پایانی سال 2021 راه اندازی شود تا تجارت ارزهای دیجیتال و استخراج NFT را متحول کند. طبق این وب سایت، تیم توسعه پلتفرم صرافی خود را در 1 دسامبر 2021 راه اندازی خواهد کرد و ویژگی های متعددی از جمله سپرده گذاری، برداشت، مبادله ارز و بازار NFT آن را راه اندازی خواهد کرد.

4JNet که از کد و چشم‌انداز Safemoon جدا شده است، برخی از جنبه‌های Safemoon را بهبود می‌بخشد تا نوآوری‌های جدید و پلتفرم بهتر، ایمن‌تر و سریع‌تر را در اختیار کاربران قرار دهد. بر اساس وب سایت این شرکت، راه اندازی این صرافی با هدف «ایجاد جامعه ای منصفانه، دوستانه و مرفه برای ارائه محصولات بلاک چین ایمن، شفاف، منصفانه و غیرمتمرکز به مردم است».

بنابراین برخی از بهبودهایی که 4JNet در پلتفرم خود که هنوز راه اندازی نشده است، چیست؟

اول، 4JNet تضمین می کند که نرخ کارمزد برای افزودن نقدینگی به طور کامل توسط قرارداد کنترل می شود. این تضمین می کند که نقدینگی به طور دائم با سوزاندن حقوق بازیابی در کیف پول مایع حفظ می شود. برخلاف Safemoon، کارمزدهای رسیدگی به سود سهام همه آدرس‌های دارایی ارز به عنوان یک ثابت تغییرناپذیر تنظیم می‌شوند. علاوه بر این، گواهی نقدینگی اولیه اضافه شده توسط تیم 4JNet به یک آدرس سیاه چاله منتقل می شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ تغییری در قرارداد ایجاد نشده است.

چشم انداز 4JNet NFT توضیح داد

طبق بیانیه این تیم، در کل 5000 نسخه محدود NFT در طول فرآیند ضرب وجود خواهد داشت. قرار است فرآیند ضرب کردن از اول دسامبر 2021 آغاز شود و به کاربران این فرصت را بدهد تا برخی از کمیاب‌ترین و منحصربه‌فردترین NFT‌های ساخته شده بر روی زنجیره هوشمند Binance را خریداری و نگهداری کنند. تا زمان نگارش، قیمت هر NFT از 3 BNB (~ 1800 دلار) به 1 BNB (~ 600 دلار) کاهش یافته است که یک سوم NFT ها قبلاً فروخته شده اند.

به غیر از جوایز توکن، دارندگان NFT همچنین از کاهش 3 درصدی هزینه خدمات در هر تراکنش انجام شده در پلتفرم برخوردار خواهند شد. در نهایت، کاربران همچنین می توانند دارایی های دیجیتال خود را آزادانه معامله کنند و سود حاصل از فروش NFT ها به همراه NFT ها به حساب های آنها منتقل می شود.

اگر NFT ها قبل از تاریخ تعیین شده فروخته شوند، شمارش معکوس تا 72 ساعت بازنشانی می شود و به کاربران زمان بیشتری برای خرید NFT ها می دهد. در فروش اولیه یک NFT، 90٪ کارمزد تراکنش اولیه وجود خواهد داشت که انتظار می رود کارمزدها پس از هر فروش متوالی حدود 0.1٪ کاهش یابد تا زمانی که به حداقل سقف 10٪ برسد.

در ادامه این وبسایت آمده است که از بین کارمزد تراکنش، 6 درصد به عنوان سود تقسیمی استفاده می شود و مابقی برای تامین نقدینگی روی پلتفرم فروخته و بازخرید می شود. همانطور که قبلا ذکر شد، گواهی نقدینگی اولیه اضافه شده توسط 4JNet به قرارداد هوشمند سیاه چاله منتقل می شود که در اینجا قابل بررسی است.

مجموعه ای از ویژگی ها در 4JNet

چشم انداز 4JNet در ایجاد یک پلت فرم منصفانه، کاربر پسند و ایمن برای ایجاد یک جامعه مرفه نهفته است. هدف بازار NFT و مبادلات آتی آن «پیگیری ایده‌آل‌های امنیت، شفافیت، انصاف و تمرکززدایی است که توسط فناوری بلاک چین ارائه می‌شود».

از آنجایی که متاورس جدید در اجرای قراردادهای هوشمند ایمن و حسابرسی شده با مشکلاتی مواجه است، تعداد کلاهبرداری ها و هک ها در سراسر اکوسیستم بلاک چین به شدت افزایش یافته است. هدف 4JNet حل این مشکل با ایجاد یک پروژه پایدار و شفاف است که امنیت و عدالت را ارتقا می دهد. برای اطمینان از اجرای این امر، 4JNet برخی از پیشرفت‌ها و ویژگی‌ها را در پلتفرم خود گنجانده است.

مجوز MSB: 4JNet Technology Limited مجوز MSB را دریافت کرد به این معنی که می تواند خدمات پولی را به مشتریان در سراسر جهان از جمله شهروندان ایالات متحده انجام دهد. با مجوز مقامات ایالات متحده، 4JNet به دسته اول صرافی ها از جمله Coinbase، Huobi، Binance US و غیره می پیوندد.

قراردادهای هوشمند حسابرسی شده: قراردادهای هوشمند این پلتفرم توسط CertiK حسابرسی می شود تا از ایمنی و امنیت وجوه کاربران اطمینان حاصل شود. شرکت امنیت شبکه بلاک چین تضمین می کند که اکوسیستم بلاک چین و قراردادهای هوشمند عاری از هر گونه آسیب پذیری هستند.

شفافیت و انصاف: 4JNet با ارائه هزینه خدمات 90 درصدی که خودداری می‌شود، تضمین می‌کند که این پلت‌فرم از تخلیه نهنگ‌ها و تخلیه اولیه سرمایه‌گذاران آزاد است. این امر از دامپینگ اولیه سرمایه گذاران جلوگیری می کند تا فروش NFT را برای هر سرمایه گذار در پلتفرم منصفانه کند. علاوه بر این، تمام منطق تجاری از طریق قراردادهای هوشمند محقق می شود و تمام آدرس ها و کدهای قرارداد کاملاً منبع باز هستند.

پذیرش گسترده: جدا از ویژگی های داخلی، 4JNet همچنین دارای شبکه گسترده ای از تبلیغ کنندگان برای افزایش پذیرش و فروش پروژه های NFT خود از جمله بیلبوردهای NASDAQ و وب سایت های برتر مانند Coingape و سایر وب سایت های دارای رتبه برتر است.

خلاصه

با افزایش کلاهبرداری های NFT و DEX های کم نقدینگی، 4JNet نفس جدیدی در اکوسیستم به کاربران ارائه می دهد. با تضمین انصاف و شفافیت، برای هر کاربر در 4JNet یک تجربه لذت بخش و لذت بخش در این پلت فرم تضمین می شود. در نهایت، رشد پلتفرم با رشد ارزش توکن‌های بومی آن مطابقت دارد و ارزش مالکان NFT را از طریق توکن‌هایی که دریافت خواهند کرد، اضافه می‌کند.