بازی‌های بازی برای کسب درآمد مبتنی بر بلاک چین (P2E) در سال 2021 آغاز شد و با تکامل اکوسیستم ارزهای دیجیتال در سال 2022، بخش بازی‌های P2E و کسانی که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند باید مراحل بعدی را در نظر بگیرند. در طول بازارهای صعودی، نرم افزارهای بخار، سفته بازی و سرخوشی می توانند منجر به ارزش گذاری ها و انتظارات غیرواقعی شوند و به نظر می رسد که این امر بر بخش P2E نیز تأثیر گذاشته است.

اکنون که هیاهو به پایان رسیده است، سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان باید ارزش‌های پیشنهادی جدیدی را شناسایی کنند که باعث رشد و سرمایه‌گذاری پایدار در بخش بازی‌های بلاک چین می‌شود.

در اینجا نگاهی دقیق تر به برخی از روندهایی است که می تواند در اکوسیستم P2E در سال 2022 ظاهر شود.

اشتراک در سود در سود

اولین روندی که در سال 2022 باید مورد توجه قرار گیرد، پروژه هایی است که به دنبال مهار علاقه به توکن های غیرقابل تعویض برای ایجاد مدل های اشتراک سود و سرمایه گذاری بر افزایش قیمت NFT ها هستند.

هدف این پروژه‌ها ارائه فرصت‌هایی برای گیمرها و سرمایه‌گذاران از طریق فراهم کردن بستری است که در آن سرمایه‌گذارانی که علاقه‌ای به بازی کردن ندارند، بتوانند سرمایه‌گذاری کنند و NFT‌هایی را برای بازیکنانی که در غیر این صورت توانایی پرداخت آن‌ها را ندارند، فراهم کنند.

از آنجا، بازیکنان برای گیم پلی خود پاداش دریافت می کنند، در حالی که سرمایه گذاران سهمی از سود را به دست می آورند.

یکی از نمونه‌های این نوع پروتکل Yield Guild Games (YGG)، یک انجمن بازی P2E و یک سازمان مستقل غیرمتمرکز است که بر ایجاد جامعه‌ای متمرکز است که به بازیکنان اجازه می‌دهد از طریق اقتصادهای مبتنی بر بلاک چین کسب درآمد کنند.

DAO از طریق فروش دارایی های NFT یا با اجاره دادن آنها به گیمرها به عنوان بخشی از مدل تقسیم سود که به عنوان بورسیه شناخته می شود، درآمد ایجاد می کند.