ارز دیجیتال پرچمدار بیت کوین به بالای سطح 41000 دلار بازگشته است و دومین ارز دیجیتال بزرگ قیمت 3000 دلار را پس گرفته است. تحلیلگران سه دلیل برای تغییر روند صعودی این ارزهای دیجیتال رده بالا ارائه می کنند.

بیت کوین اخیراً با شاخص کامپوزیت نزدک و داوجونز بازار سهام ارتباط نزدیکی داشته است. به گفته کالین وو، روزنامه‌نگار و وبلاگ‌نویس چینی ارزهای دیجیتال، اخیرا نزدک رشدی 2 درصدی را نشان داده است که احتمالاً به افزایش بیت کوین به بالای 41400 دلار کمک می‌کند.

فروشنده داده های زنجیره ای Santiment نیز از افزایش بازار سهام به عنوان دلیلی برای افزایش قیمت بیت کوین یاد کرده است.

با شروع افزایش قیمت در روز جمعه، احساسات مثبت معامله گران کریپتو در مقابل منفی به بالاترین سطح از پایان اکتبر 2021 رسید.

افزایش بیت کوین ناشی از بازار نقدی است

وو همچنین در توییتی نوشت، اگرچه بیت‌کوین و اتریوم به ترتیب 12 و 6 درصد در 24 ساعت گذشته افزایش داشته‌اند، سایر ارزهای دیجیتال افزایش بیشتری نداشته‌اند. با این حال، CoinMarketCap نشان می‌دهد که برخی از آلت‌کوین‌ها افزایش یافته‌اند – مانند Near Protocol (15.50 درصد)، Decentraland (MANA) (13.20 درصد)، LEO (22.66 درصد)، SAND (17.67 درصد) و غیره.

با این حال، وو می‌گوید که محرک احتمالی افزایش قیمت بیت‌کوین و اتریوم، بازار نقدی بوده است، نه بازار مشتقات کریپتو. او داده‌هایی را به اشتراک گذاشته است که در 24 ساعت گذشته، حجم نقدینگی‌های آتی بیت‌کوین تنها 100 میلیون دلار بوده و 90 میلیون دلار شورت نقد شده است، که به این معنی است که بازار مشتقات نسبتاً سرد بود.

پیتر شیف افزایش قیمت بیت کوین را ارزیابی می کند

مشکوک برجسته بیت کوین، یکی از بنیانگذاران SchiffGold، دوستدار طلا، پیتر شیف، در مورد افزایش قیمت بیت کوین به بالای 41000 دلار اظهار نظر کرده و حامیان بیت کوین را غمگین کرده است. او در توییتی نوشت که این ممکن است آخرین فرصت برای خرید ارز دیجیتال پیشرو بالای 40000 دلار باشد.

پیش از این، او در توییتر اظهار داشت که انتظار دارد بیت کوین به زیر 30000 دلار سقوط کند و سپس با یک سقوط ناگهانی روبرو شود که بیت کوین را به پایین ترین سطح 10000 دلار برساند .

پسر او اسپنسر یک بیت کوینر است، با وجود تلاش های متعدد شیف ارشد برای تبدیل او به طلا. شیف جونیور توییت کرد که وقتی قیمت بالا رفت، بیت کوین بیشتری خریده است.