یکی دیگر از ماینرهای بیت کوین (BTC) از استخر استخراج Solo CK به تنهایی یک بلوک جدید در بلاک چین بیت کوین استخراج کرده است و در نتیجه پاداش بلوکی 6.25 بیت کوین (بیش از 220000 دلار به قیمت فعلی) را به دست آورده است. این رویداد روز دوشنبه در ارتفاع بلوک 720175 رخ داد.

استخراج انفرادی شامل تلاش برای اعتبارسنجی بلاک‌ها توسط یک ماینر واحد، بدون همکاری گروهی با سایر ماینرها در یک استخر استخراج، و اجرای یک گره بلاک چین کامل است. بدون قابلیت های هش قابل توجه، احتمال اعتبارسنجی یک بلوک بسیار بعید است.

برای افزایش این شانس‌ها و اجتناب از هزینه‌های مرتبط با استخراج انفرادی، ماینرها عموماً در استخرها گرد هم می‌آیند تا قدرت هش خود را ترکیب کنند، شانس اعتبارسنجی یک بلوک و در نهایت به اشتراک گذاشتن اسپویل در صورت موفقیت را افزایش دهند.

طبق توییت اخیر Con Kolivas، مدیر CKPool، این ماینر انفرادی تقریباً 86 تراهش در ثانیه قدرت هش دارد. قدرت هش سرعت محاسباتی را تعیین می‌کند که در آن یک کامپیوتر می‌تواند عملکردهای رمزنگاری مورد نیاز برای استخراج ارز دیجیتال و اعتبارسنجی یک بلوک برای بلاک چین‌های اثبات کار مانند بیت‌کوین را انجام دهد.

ماینر مورد نظر قدرت هش کمتری نسبت به یک دستگاه ماینینگ S9 داشت. مقدار نسبتا کمی از قدرت محاسباتی، که این اتفاق را بسیار بعید می سازد.

حتی قابل توجه تر این واقعیت است که تنها دو هفته پیش، یک ماینر انفرادی دیگر از استخر استخراج Solo CK نیز با حل موفقیت آمیز یک بلوک معتبر، کار مشابهی را انجام داد. هاس مک کوک، عضو شورای بیت کوین در آن زمان به کوین تلگراف گفت: «این که بگوییم این بسیار نادر است، دست کم گرفتن است.

برخلاف نامش، CKPool یک استخر استخراج معمولی نیست، این سرویسی است که امکان استخراج انفرادی را بدون پرداختن به هزینه ها و مشکلات اجرای یک گره کامل بیت کوین فراهم می کند.