این شرکت پیشرو در حوزه ارزهای دیجیتال روزانه حدود 5 میلیارد دلار ارز دیجیتال معامله می کند و فاش کرد که در طول سال 750 میلیون دلار از TrueFi و Maple Finance وام خواهد گرفت.

Alameda Research از وام های DeFi برای تجارت استفاده می کند

Alameda Research یکی از شرکت های رمزنگاری است که توسط Sam Bankman-Fried از FTX تأسیس شده است و یک معامله گر بزرگ در صرافی است. همچنین یکی از سرمایه گذاران اصلی در دور سرمایه گذاری 12.5 میلیون دلاری TrustToken، شرکت مادر TrueFi بود.

پلتفرم‌های DeFi مانند TrueFi برای کمک به حل یکی از مشکلات بسیاری که معامله‌گران ارزهای دیجیتال با آن روبرو هستند ساخته شده‌اند: دسترسی به وجوه.

به دلیل ماهیت ناپایدار صنعت و ردای ناشناس بودن بازیگران در این فضا، موسسات مالی سنتی به ندرت امکان دسترسی به منابع مالی را فراهم می کنند.

این یک حفره خالی در صنعت کریپتو ایجاد کرده است که TrueFi در کنار تعدادی دیگر سعی در پر کردن آن دارد.

به گفته Sam Trabucco، یکی از مدیران ارشد Alameda، او فاش کرد که این شرکت در حال حاضر درصد دو رقمی معاملات خود را با استفاده از DeFi انجام می دهد، قبل از اینکه اضافه کند که استقراض DeFi نیز بخش مهمی از ترازنامه آن است.

Trabuco همچنین اظهار داشت که این شرکت قصد دارد از تمام پلتفرم های اصلی DeFi استفاده کند.

رشد DeFi منعکس کننده رشد صنعت کریپتو است

در روزهای اخیر، صنعت کریپتو بهبود یافته است و این را می توان در تعداد پلتفرم های DeFi که اخیراً عملکرد چشمگیری داشته اند مشاهده کرد.

بر اساس داده‌های DeFillama، ارزش کل دارایی‌های قفل شده در این فضا در حال حاضر ۲۱۰ میلیارد دلار است و پلتفرم‌های مبتنی بر اتریوم پیشتاز این بسته هستند.

از سال 2020 تا کنون، TVL از 20 میلیارد دلار به بیش از 200 میلیارد دلار افزایش یافته است – این افزایش قابل توجهی است با توجه به سطح پذیرش فضا در سال گذشته.

سایر شبکه های بلاک چین مانند Terra، Solana، BNB Chain، Avalanche و دیگران نقش مهمی در رشد فضا داشته اند. به عنوان مثال، Terra یک TVL دارد که اکنون بیش از 20 میلیارد دلار ارزش دارد.

با این حال، یک گزارش اخیر نشان می دهد که بیشتر رشد به دلیل افزایش ارزش توکن ها، به ویژه اتریوم بوده است. طبق این گزارش، رشد سایر بلاک چین ها نیز به میزان قابل توجهی به رشد مشاهده شده در فضا کمک کرده است.

در حالی که هیچ بحثی وجود ندارد که DeFi فضای بیشتری برای رشد دارد، تنش های سیاسی فعلی در سراسر جهان به طور قابل توجهی نشان داده است که صنعت کریپتو به طور کلی نقشی در کمک به مردم برای دستیابی به اهداف آزادی مالی خود دارد.