اخیراً یک فرد 60 ساله در دوبلین ایرلند به اتهام دخالت در یک کلاهبرداری رمزنگاری 1 میلیون یورویی (1.1 میلیون دلار) دستگیر شد.

بر اساس گزارش DublinLive، این زن به ظن کلاهبرداری از یک سرمایه گذار به مبلغ یک میلیون یورو در طرحی که شامل دارایی های رمزنگاری شده بود، دستگیر شد. گزارش شده است که مظنون نامشخص در بازداشتگاه ایستگاه ایرش تاون گاردا در حالی که تحقیقات در حال انجام است، نگهداری می شود.

این گزارش ادعا می‌کند که این زن بدون مجوز به عنوان یک واسطه سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کرده و قربانی را فریب می‌داد تا یک میلیون یورو او را به این باور که در ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌شود، منتقل کند. مقامات می گویند که بخشی از وجوه دزدیده شده برای خرید دارایی های رمزنگاری شده استفاده شده است، در حالی که بقیه به حساب های بانکی خارج از کشور متعلق به مظنون ارسال شده است.

اداره ملی جرایم اقتصادی گاردا (GNECB) که “یک بخش تخصصی از نیروی پلیس ملی ایرلند، Garda Síochána است که جرایم اقتصادی را بررسی می کند” – با چندین بانک بین المللی کار کرد و توانست نیمی از وجوه سرقت شده را به قربانی بازگرداند.

آپریل گذشته، پلیس ایرلند بررسی افزایش موارد مربوط به بیت کوین را آغاز کرد که بر اساس گزارش‌ها برخی از افراد با ارزش خالص این کشور را تحت تأثیر قرار داده است که باعث شد فدراسیون بانکداری و پرداخت ایرلند این موضوع را صادر کند. یک هشدار تقلب برای خریداران ارزهای دیجیتال در ماه می 2021.