چندین متخصص به سرمایه گذاران هشدار داده اند که نوسانات بالا – از جمله “رکودهای طولانی” – در بازار کریپتو باید توسط سرمایه گذاران بلندمدت رفتار بازار “عادی” تلقی شود.

طبق گزارش CNBC “Make It”، پس از کاهش قیمت بیت کوین به زیر 33000 دلار در اوایل هفته، کارشناسان متعددی که با آن صحبت کردند گفتند که چنین نوسانی طبیعی است. بیت کوین که در نوامبر 2021 به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی حدود 69000 دلار رسید، اکنون تقریباً 44 درصد کاهش یافته است.

تایرون راس، مدیر عامل Onramp Invest، توضیح داد که نوسانات برای بازار دارایی‌های دیجیتال غیرعادی نیست:

رکودهای طولانی مانند این برای کریپتو طبیعی است. مردم باید بدانند که وارد شدن به آن، و اگر امکانات آن را دارید، باید با یک مشاور همکاری کنید تا شما را در این بازارها راهنمایی کند.

راس به دنبال کنندگان کریپتو توصیه کرد که از تماشای تیک تیک قیمت خودداری کنند و در عوض “کوچک نمایی” کنند تا ببینند صنعت در سال گذشته چگونه عمل کرده است.

این گزارش ادعا می‌کند که تعدادی از عوامل باعث جهش سرمایه‌گذاران در چند هفته گذشته شده است، از جمله فدرال رزرو که احتمالاً از افزایش نرخ بهره خبر می‌دهد.

آنجلی جریوالا، برنامه‌ریز مالی معتبر به CNBC گفت که به مشتریان توصیه می‌کند بیت کوین را حداقل ده سال نگه دارند. او گفت که سرمایه‌گذاران آینده ارز دیجیتال باید با رویکرد «درازمدت‌تر» سرمایه‌گذاری خود را حفظ کنند و در مقابل تمایل به فروش در هنگام کاهش قیمت‌ها مقاومت کنند.

داگلاس بونپارث، برنامه‌ریز مالی معتبر و رئیس Bone Fide Wealth نیز به سرمایه‌گذاران کریپتو توصیه کرد که دارایی‌های خود را حداقل به مدت ده سال حفظ کنند. او گفت که پیروان رمزارز باید “نفس عمیقی بکشند” و به جای تغییر سریع قیمت، روی چیزهایی که می توانند کنترل کنند تمرکز کنند.