از دست دادن علاقه به بیت کوین

گزارش جدیدی از CryptoCompare نشان می دهد که علاقه سازمانی به بیت کوین در ماه نوامبر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. دارایی‌های تحت مدیریت بیت‌کوین (AUM) تحت تأثیر قرار گرفت زیرا دارایی دیجیتال زیان‌هایی را ثبت کرد که از ماه جولای مشاهده نشده بود. این آن را به یکی از بزرگترین ماه های عقب نشینی در سال 2021 تبدیل می کند. مجموع BTC AUM در این ماه 9.5 درصد کاهش یافت و به 48 میلیارد دلار رسید.

این عقب نشینی نشان دهنده عدم علاقه سرمایه گذاران نهادی است که عمدتاً در سال جاری موضع صعودی را در مورد دارایی دیجیتال اتخاذ کرده اند. برای بیت کوین، نوامبر با چرخش های وحشتناکی همراه شد، زیرا قیمت همراه با بهره سقوط کرده بود. این دارایی پس از رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹ هزار دلاری، موفقیت‌های بزرگی را تجربه کرد و قیمت آن به زیر ۵۵ هزار دلار رسید.

عدم علاقه بیت کوین از پول کلان نیز بر کل AUM کریپتو تأثیر منفی گذاشته است. بر اساس این گزارش، کل دارایی دیجیتال AUM نیز در سراسر بازار در این ماه 5.5 درصد کاهش یافته و به 70 میلیارد دلار رسیده است.

ارقام معاملات بیت کوین نیز در ماه نوامبر کاهش یافته بود. صندوق‌های بیت‌کوین در سرتاسر فضا با ارقام کاهشی به درجات مختلف مواجه شدند و Grayscale Bitcoin Trust بیشترین کاهش را در بازار ثبت کرد. این تراست شکست خورده بود که شاهد کاهش 25 درصدی حجم روزانه آن به 289 میلیون دلار بود، در کنار سهم حجم محصولات تراست که از 63 درصد در ماه قبل به 51 درصد برای ماه نوامبر کاهش یافت.

آلت کوین ها Slack را برمی دارند

در حالی که بیت کوین از بهره کم رنج می برد، به نظر می رسید سرمایه گذاران نهادی مورد علاقه جدیدی در بازار پیدا کرده اند. آلت کوین ها ارزهای دیجیتالی که بیت کوین نیستند، آلت کوین نامیده می شوند و پول های کلان توجه خود را به این بازار شکوفا معطوف کرده است.

با توجه به لرزش بازار، حجم معاملات در سراسر بازار به شدت کاهش یافته بود. همراه با بیت کوین، حجم معاملات برای تمام دارایی های دیجیتال 13 درصد کاهش یافته و به طور متوسط به 732 میلیون دلار در روز رسیده است. با این حال، علیرغم اینکه حجم معاملات برای همه سرمایه‌گذاری‌های دارایی‌های کریپتو ضربه خورده است، آلت‌کوین‌ها شتاب خود را حفظ کرده و بیشترین سود را برای سرمایه‌گذاران تضمین کرده‌اند.

AUM اتریوم در ماه نوامبر 5.4 درصد رشد کرد و در مجموع به 16.6 میلیارد دلار رسید. سایر آلتکوین ها نیز پشت سر نگذاشتند زیرا لایت کوین و سولانا نیز سودهای زیادی را برای ماه ثبت کردند. Grayscale’s LTCN که یک محصول مبتنی بر لایت کوین است، 14.9 درصد بازده داشت، در حالی که 21Shares ASOL، یک محصول مبتنی بر Solana، 22 درصد سود را در همان دوره زمانی تجربه کرد.

لینک خبر :

https://www.newsbtc.com/news/bitcoin/report-shows-institutional-investors-are-abandoning-bitcoin-for-altcoins/