سرمایه گذاری تزوس در ورزش

منچستریونایتد، موفق ترین باشگاه فوتبال لیگ برتر انگلیس، قراردادی برای حمایت مالی کیت تمرینی با بلاک چین Tezos امضا کرده است. به عنوان بخشی از این قرارداد، منچستریونایتد سالانه بیش از 27 میلیون دلار یا 20 میلیون پوند دریافت خواهد کرد. در عوض، تزوس اسپانسر کیت تمرینی باشگاه فوتبال خواهد شد.

طبق گزارش The Athletic، قرارداد اسپانسر تزوس با قهرمان 22 بار انگلیس به دنبال پایان قرارداد اسپانسری منچستریونایتد با شرکت بیمه آمریکایی Aon است.

شراکت تزوس با منچستریونایتد، در صورت تایید، به جدیدترین حامی مالی این شرکت بلاک چین از یک نهاد ورزشی تبدیل خواهد شد. در می 2021، تزوس اعلام کرد که حامی مالی تیم لیگ برتر بیسبال نیویورک متس است. در همان ماه، گزارش‌هایی نیز منتشر شد مبنی بر اینکه تزوس به توافقی برای ساخت تیم فرمول یک (F1) Red Bull Racing Honda «اولین تجربه NFT» دست یافته است.

نمای جلوی پیراهن

بر اساس این گزارش، تزوس همچنین اسپانسر McClaren Racing در سه دسته مسابقه F1، Indycar و Esports است. در سایر نقاط اروپا، نهاد بلاک چین اخیراً شریک فنی Team Vitality، یک سازمان فرانسوی ورزش‌های الکترونیکی شده است. این توافق، درست مانند قرارداد گزارش شده تزوس و منچستریونایتد، جلوی پیراهن را به نهاد ورزش های الکترونیکی می دهد.

در همین حال، The Athletic گزارش می دهد که منچستریونایتد و تزوس یا شکست خورده اند یا از اظهار نظر در مورد قرارداد اسپانسر گزارش شده خودداری کرده اند. با این وجود، این نشریه نشان می‌دهد که قرارداد حمایت مالی احتمالا باعث می‌شود که باشگاه فوتبال از بلاک چین تزوس برای بهره‌برداری از فناوری‌های نوظهور بالقوه سودمند مانند متاورس و Web3 استفاده کند.