صحنه نظارتی ارزهای دیجیتال ژاپن سختگیرانه در نظر گرفته می شود، در حالی که نوآوری فین تک باز است. به همین منظور، گروه SBI کشور [گروه مبتکر کسب و کار استراتژیک] راه اندازی یک صندوق رمزنگاری را برای سرمایه گذاران اعلام کرد.

در بیانیه مطبوعاتی SBI آمده است:

این بار، گروه SBI شروع به رسیدگی به صندوق دارایی ارزهای دیجیتالSBI  (Tokumei Kumiai No. 1) خواهد کرد که برای اولین بار در ژاپن است که سرمایه‌گذاران عمومی مستقیماً در دارایی‌های رمزنگاری سرمایه‌گذاری می‌کند.

طبق اطلاعیه مفصلی که این شرکت صادر کرده است، هفت رمزارز ارائه شده عبارتند از بیت کوین، XRP، اتر، بیت کوین کش، لایت کوین، چین لینک و پولکادوت.

SBI حداکثر تعداد دارندگان را 499 نفر اعلام کرد و خاطرنشان کرد:

“این محصول سرمایه گذاری 5 میلیون ین یا بیشتر در واحدهای 1 میلیون ینی است.”

یک میلیون ین در زمان انتشار حدود 8795.08 دلار بود.

دوره درخواست خرید از 17 دسامبر 2021 تا 31 ژانویه 2022 می باشد. ضمناً مدت قرارداد بین 1 فوریه 2022 تا 31 ژانویه 2023 می باشد. طبق اطلاعیه تمدید شده، ترکیب صندوق رمزنگاری در صورت لزوم قابل متعادل شدن است.

در ترجمه ای از همان سند اشاره شده است:

علاوه بر این، برای فروش روان دارایی‌های رمزنگاری‌شده، ممکن است به‌طور موقت دارایی‌های رمزنگاری‌شده را برای مدت کوتاهی به شرکت صرافی ارزهای دیجیتال وام بدهیم، اما این یک اقدام فنی است و هدف سود نیست.»

با این حال، جالب است بدانید که در بیانیه مطبوعاتی، گروه SBI به راه‌اندازی ETFهای آتی بیت‌کوین در ایالات متحده و محبوبیت NFT به عنوان موارد استفاده از بلاک‌چین اشاره کرد.