کیف پول دیجیتال Strike در عرض یک هفته از راه اندازی خود به پنجمین اپلیکیشن محبوب مالی در آرژانتین تبدیل شده است.

این شرکت به رهبری جک مالرز، مدیر عامل هودی پوش، خدمات پرداخت رمزنگاری خود را برای بازار آرژانتین در 12 ژانویه عرضه کرد. Strike به دلیل فعال کردن پرداخت بیت کوین (BTC) از طریق شبکه لایتنینگ، به ویژه در السالوادور، مشهور است.

برنامه این شرکت در آرژانتین در حال حاضر تنها از استفاده از سکه پایدار تتر USDT برای انتقال از طریق لایتنینگ پشتیبانی می‌کند. کاربران می توانند بیت کوین را از طریق برنامه خریداری کنند و آن را به کیف پول شخص ثالث ارسال کنند.

مالرز در 18 ژانویه توییت کرد که برنامه Strike در حال حاضر به عنوان پنجمین برنامه برتر مالی و برترین برنامه جدید به طور کلی در فروشگاه برنامه اپل آرژانتینی رتبه بندی شده است، زیرا او بر اهمیت شبکه بیت کوین تاکید کرد:

«بهترین شبکه پولی در تاریخ بشر اینجاست، باز است و سریع‌تر از آن چیزی که فکرش را می‌کند دنیا را مختل خواهد کرد. شبکه‌های باز برنده می‌شوند.»

مالرز در اوایل این هفته اظهار داشت که Strike در تلاش است تا به زودی پشتیبانی و ویژگی‌های اضافی BTC را به برنامه اضافه کند و اشاره کرد که این شرکت دقیقاً همان رویکرد را در السالوادور در پیش گرفته است.

نه Strike و نه Mallers استفاده از Tether را به عنوان بخشی از اعلامیه اولیه شرکت برجسته نکردند، با این حال مدیرعامل اشاره کرد که این برنامه مردم آرژانتین را قادر می‌سازد تا “تراز نقدی ثابتی داشته باشند که می‌تواند هم فورا و هم بدون کارمزد خرج شود.”

بر اساس ترجمه تقریبی گزارش ۱۱ ژانویه از رسانه محلی iProUP، شرایط خدمات اپلیکیشن Strike بیان می‌کند که این برنامه با صرافی Bittrex برای نگهداری دارایی‌ها و انتقال وجه شریک است و مشخص می‌کند که این برنامه یک ارز ارائه می‌کند. که کاربران می توانند از آن برای محافظت از خود در برابر تورم استفاده کنند.

این نشریه نوشت: «اگرچه راه حل به عنوان مبتنی بر فناوری BTC تبلیغ می شود، اما در واقع مبتنی بر شبکه اتریوم است، زیرا تتر USD (USDT) استیبل کوین است و تحت استاندارد فناوری توکن ERC-20 است.

یک کاربر محلی Strike به نام «نیکو» در توییتر اظهار داشت که می‌توانست بیت‌کوین را از طریق برنامه دریافت کند، اما بلافاصله به USDT تبدیل شد، در حالی که روزنامه‌نگار ارز دیجیتال آرژانتینی، لوئیس دیوید اسپاراگوزا، پاسخ داد که همین اتفاق در تراکنش معکوس رخ می‌دهد، جایی که کاربران USDT را به USDT ارسال می‌کنند. Bittrex که سپس به BTC تبدیل می شود.

یکی از عملکردهایی که بنا به گزارش‌ها از بیت کوین به طور مستقیم در آرژانتین پشتیبانی می‌کند، ویژگی انعام بیت کوین در توییتر است، که Mallers از طریق صفحه‌ای که هفته گذشته از طریق توییتر ضبط شده بود، به آن اشاره کرد.