Argent، یک استارت آپ مستقر در لندن، کیف پول رمزنگاری جدیدی را راه اندازی کرد که هدف آن کاهش هزینه ها و اثرات زیست محیطی تعامل با سیستم های DeFi است.

امروز در بیانیه ای ایمیلی، Argent گفت که بیش از 500000 نفر برای استفاده از حساب لایه 2 ساخته شده بر روی zkSync، یک راه حل مقیاس پذیری متمرکز بر اتریوم، در فهرست انتظار ثبت نام کرده اند. طبق یک پست وبلاگ در ماه گذشته ، این شرکت در اکتبر شروع به دسترسی زودهنگام به حساب لایه 2 کرد .

کیف پول اصلی Argent که مستقیماً بر روی اتریوم ساخته شده و در سال 2018 راه اندازی شد، برای مشتریان قدیمی باز باقی می ماند – اما حساب های لایه 2 به طور پیش فرض برای کاربران جدید تبدیل می شوند. به گفته یک سخنگوی، صدها هزار نفر از خدمات اصلی استفاده می کنند.

Itamar Lesuisse، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Argent، در بیانیه ای گفت که دسترسی به رمزارزها “گران، کند و کمتر امن شده است.” کیف پول لایه 2 غیر حافظی Argent با کاهش هزینه های کارمزد به حداقل 1 دلار و در عین حال ارائه تراکنش های سریع و کاهش انتشار کربن 95 درصدی در هر معامله، این مشکل را برطرف می کند.

مشتریان می توانند از این سرویس برای خرید، ذخیره و ارسال رمزنگاری و همچنین برای کسب سود در توکن ها از طریق اتصال به برنامه های DeFi مانند Aave، Lido و Yearn استفاده کنند. Argent از خدمات شرکت پرداخت رمزنگاری Ramp برای کمک به کاربران برای خرید ارزهای دیجیتال با استفاده از ارزهای فیات استفاده می کند.

این استارت آپ آخرین بار در مارس 2020 پول جمع آوری کرد، زمانی که در سری A به رهبری پارادایم 12 میلیون دلار به دست آورد. حامیان قبلی عبارتند از Index Ventures، Creandum و Firstminute Capital.

Argent همچنین یک کیف پول در StarkNet، یکی دیگر از راه حل های مقیاس پذیر اتریوم، به نام Argent X ساخته است – اما در یک پست وبلاگ در فوریه گفت که این یک “ابزار توسعه دهنده، در حال حاضر” است.