Crypto.com، برجسته ترین بانک دیجیتال در منطقه آسیا و اقیانوسیه، هک شد و برخی از مشتریان زیان بین 2 تا 5 ETH را گزارش کردند.

بخش کوچکی از مشتریان Crypto.com حساب های خود را در معرض خطر قرار دادند. این شرکت اعلام کرد که هیچ سرمایه‌ای به خطر نیفتاده است، اما مشتریان به توییتر مراجعه کرده‌اند و ادعا می‌کنند که ETH ضرر کرده است.

بن بالر، یک کارآفرین و علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال، ادعا می‌کند که 4.25 ETH، معادل 13924 دلار در زمان انتشار، از دست داده است. بالر اصرار داشت که احراز هویت دو مرحله‌ای را فعال کرده است، که نشان می‌دهد این هک می‌تواند اقدامات امنیتی صرافی را به خطر بیندازد. پس از پیگیری بیشتر، بالر متوجه شد که در عرض شش ساعت، 5000 ETH از کیف پول ETH ناپدید شده است که معادل حدود 16 میلیون دلار است. بیلی مارکوس، یکی از بنیانگذاران Dogecoin، به فعالیت «عجیب» در کیف پول Crypto.com اتریوم اشاره کرد. چندین انتقال مشابه 2-5 ETH به کیف پول های جدید رفت.

Crypto.com اصرار داشت که هیچ وجهی به خطر نمی افتد. این شرکت به کاربران توصیه کرد که دوباره وارد اپلیکیشن خود شده و حساب‌های مبادله کنند و احراز هویت دو مرحله‌ای خود را بازنشانی کنند. یکی از کاربران Matt Nutt در توییتی نوشت: «در تلاش برای راه‌اندازی 2FA خطایی ظاهر می‌شود که می‌گوید «متأسفیم، یک مشکل غیرمنتظره وجود داشت. لطفاً بعداً دوباره امتحان کنید یا از طریق چت زنده یا support@crypto.com با پشتیبانی تماس بگیرید”… چه خبر است؟! :(“

پشتیبانی مشتری پاسخ داد: «سلام. لطفا کد معرفی و درخواست خود را به ما پیام دهید. تیم ما خوشحال خواهد شد که در راه اندازی 2FA به شما کمک کند.”

برداشت ها به حالت تعلیق درآمده اند اما پس از اجرای اقدامات امنیتی جدید دوباره فعال خواهند شد.

این هک روابط عمومی خوبی برای شرکتی نیست که در سال 2021 اقدامات بازاریابی عمده ای انجام داد. این شرکت 700 میلیون دلار برای حقوق نامگذاری مرکز سابق استیپلز، خانه لس آنجلس لیکرز، پرداخت کرد.

محل برگزاری به عرصه Crypto.com تغییر نام داده است. ویزا کارت Crypto.com در 40 کشور راه اندازی شد. این شرکت همچنین یک کمپین عمومی به نام “Fortune Favors The Brave” با بازی مت دیمون راه اندازی کرد.

Crypto.com خدمات خود را از طریق برنامه های تلفن همراه و کارت های نقدی ارائه می دهد. این پلتفرم به عنوان یک نئوبانک (نوعی بانک دیجیتال) شناخته می شود و با داشتن 14 میلیون مشتری در سال 2021، در رتبه هفتم نئوبانک محبوب در کشورهای آسیا و اقیانوسیه (APAC) قرار گرفت.

Crypto.com صد درصد از وجوه کاربران را در کیف پول های آفلاین با استفاده از یک راه حل درجه سازمانی توسط Ledger به نام Ledger Vault نگهداری می کند. بیش از 750 میلیون دلار به منظور بیمه در برابر تهدیدات فیزیکی و سرقت شخص ثالث نگهداری می شود.